Kard. Burke alarmuje: Kurs Alpha jest niezgodny z religią katolicką

Pufui Pc Pifpef I, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Coraz popularniejszy kurs Alpha jest zdaniem kardynała Raymonda Burke’a nieodpowiedni dla katolików. Według Burke’a zawarte tam treści mocno kolidują z nauczaniem Kościoła, a mogą być nawet szkodliwe.

Alpha to seria wykładów połączona z modlitwą, stworzona przez anglikanów w latach 70. Od pewnego czasu ogromną popularność wśród młodzieży zyskuje „katolicka” wersja Alphy. Zdaniem kard. Burke’a katolicyzm kursu jest powierzchowny i na głębszym poziomie treści nauczane na Alphie mogą być sprzeczne z nauczaniem Kościoła.

– Mimo iż – podobnie jak wiele podobnych programów – Alpha może wydawać się atrakcyjną i skuteczną formą ewangelizacji i katechezy, to nie ma doktrynalnych, ani metodologicznych podstaw do nauczania wiary katolickiej w przewidywany w ramach kursu sposób – tłumaczy Burke. – Pragnę również przypomnieć słowa Jana Pawła II, który w liście apostolskim Novo Millenio Ineunte wszystkich twierdzącym, że przed nową ewangelizacją stoi zadanie odkrycia „jakiejś magicznej formuły” lub „nowego programu” wyjaśniał: „nie, nie zbawi nas żadna formuła, ale konkretna Osoba oraz pewność, jaką Ona nas napełnia: Ja jestem z wami!” – dodaje kardynał.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net