Kard. Ladaria: Biorę przykład z Ratzingera

José Santamaria Cruz, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Kard. Luis Francisco Ladaria Ferrer SJ został nowym prefektem Kongregacji Nauki Wiary. W rozmowie z Radiem Watykańskim powiedział, że bierze przykład ze swojego poprzednika, kard. Josepha Raztingera. Podkreśla, że celem kongregacji jest stać na straży wiary ludzi najprostszych, którzy nie mają przygotowania teologicznego i nie mogą sami poznać się na błędach teologicznych.

W rozmowie z hiszpańskim radiem COPE wyznał, że nominacja kardynalska jest dla niego „nowością relatywną, ponieważ wielka nowość wydarzyła się rok temu, kiedy zostałem mianowany prefektem Kongregacji ds. Nauki Wiary”. – Jeśli chodzi o wymiar pracy, to nie ma dużej różnicy międy sekretarzem a prefektem Kongregacji. Zmienia się jednak odpowiedzialność. Teraz bycie kardynałem oznacza, że będę musiał mieć kontakt z innymi dykasteriami, choć moja praca jako prefekta Kongregacji ds. Nauki Wiary w zasadzie będzie taka sama – powiedział kard. Ladaria. Dodał, że zdaje sobie sprawę z tego, że jego dykasteria jest w ogniu częstej krytyki.

– Robimy to, co musimy robić, w spokoju, zawsze w komunii z Papieżem i starając się przedstawić Naukę Kościoła. To jest nasza praca i nasza funkcja – podkreślił.

– Musimy mówić o podstawowych prawdach chrześcijańskich, które się nie zmieniają, a które zawsze trzeba przedstawiać zgodnie z tradycją Kościoła, ale w sposób nowy, aby ludzie naszych czasów mogli je zrozumieć. To jest nasze podstawowe zadanie – wyjaśnił kardynał.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.