Kard. Marx nie szokuje, tylko głosi herezje. Chce zmiany Katechizmu, bo „liczy się tylko 'miłość'”, a „płeć jest nieważna”

Kard. Reinhard Marx, były przewodniczący niemieckiego episkopatu i doradca Franciszka chce zmiany Katechizmu. Jak przekonuje, w „miłości” nie liczy się płeć.

Kard. Marx to były przewodniczący niemieckiego episkopatu. To pod jego przewodnictwem niemieckie duchowieństwo zeszło na heretycką „drogę synodalną”.

Ponadto kard. Marx jest także doradcą Franciszka oraz arcybiskupem Monachium i Fryzyngi. W ubiegłym roku złożył do Watykanu swoją rezygnację z posługi. Franciszek jednak nie przyjął jej i poprosił go o kontynuowanie wykonywania urzędu.

W rozmowie z magazynem „Stern” kontrowersyjny kardynał wezwał Kościół do zmiany nauczania na temat homoseksualizmu.

– Osoby LGBTI są częścią stworzenia i są kochane przez Boga, a my jesteśmy zobowiązani przeciwstawić się dyskryminacji. Wierzę, że Bóg szuka z nimi wspólnoty, tak jak ze wszystkimi ludźmi – przekonywał niemiecki heretyk.

– Homoseksualizm nie jest grzechem – twierdził. Ale potem „poleciał” jeszcze ostrzej. Kardynał Marx przekonywał, że płeć nie ma znaczenia w kwestii tego, z kim się żyje. – Mówię o prymacie miłości w spotkaniu seksualnym – ogłosił.

Dalej zaś powiedział, że nigdy nie zakochał się w nikim tak, aby wszystko dla niego rzucić. Natomiast wyznał, że są osoby, które mu się podobają i „nie zamierza temu zaprzeczać”. Portal pch24.pl zaznacza, że „nie wyjaśnił, jakiej płci są to osoby”. A my zwracamy uwagę, że żaden kapłan, a tym bardziej hierarcha nie powinien publicznie uzewnętrzniać tego typu słabości.

– Kardynał Marx ma rację mówiąc, że homoseksualizm nie jest grzechem; grzechem jest dopiero aktywność seksualna między osobami tej samej płci. Niemiecki ruch reformistyczny chce doprowadzić do uznania tej aktywności za neutralną lub nawet dobrą moralnie, o ile tylko jest praktykowana w stabilnym związku dwóch osób – czytamy na pch24.pl.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net