Kard. Müller: „Jako katolik nie możesz przedstawiać aborcji jako prawa człowieka. Watykan powinien zainterweniować w sprawie heretyckiej drogi synodalnej”

Kard. Gerhard Müller zaapelował do Franciszka, by ten podjął interwencję w Kościele w Niemczech w związku z tzw. drogą synodalną, którą obrali niemieccy hierarchowie. Jak stwierdził kardynał, Watykan „musi napiętnować heretyckie idee głoszone przez uczestników Drogi Synodalnej” i wskazać, czemu różnią się one od wiary katolickiej.

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary zwrócił uwagę m.in. na fakt, że „błogosławieństwo Boże dotyczy małżeństwa mężczyzny i kobiety”. Tymczasem kapłani w Niemczech coraz częściej udziela błogosławieństw związkom homoseksualnym.

W rozmowie z Raymondem Arroyo w telewizji EWTN kardynał Müller mówił również o nagłaśnianej kwestii nadużyć seksualnych w Kościele. Hierarcha ocenił, że nie mamy tutaj do czynienia z kryzysem kapłaństwa w ogóle, lecz z nieposłuszeństwem niektórych księży w przestrzeganiu przykazań. Skrytykował także spotkanie Światowych Ruchów Ludowych, które niedawno protestowały pod pretekstem sprzeciwu wobec śmierci George’a Floyd’a. W mainstreamowej narracji został on zamordowany. Hierarcha powiedział, że każdy człowiek jest przed Bogiem równy, jednak „nie można instrumentalizować miłości [bliźniego] dla korzyści politycznych ani niszczyć życia innych”.

Kardynał wyraził też nadzieję, że Franciszek podczas spotkania ze spikerką Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi „powiedział jej w twarz”, że „jako katolik nie możesz w żaden sposób przedstawiać aborcji jako prawa człowieka”.

thetablet.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net