Kard. Müller: Niemieccy biskupi myślą bardziej o polityce i władzy niż ewangelizacji

Twitter Todd Huff CATHOLIC

Kard. Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary stwierdził, że interkomunia z protestantami „jest obiektywnie rzecz biorąc absolutnie niemożliwa”. Wypowiedź padła w rozmowie z czasopismem „Catholic Outlook”.

Hierarcha zwrócił uwagę, że nie można uznać prymatu religijnych odczuć w tej kwestii. Jak zauważył, między katolikami a protestantami występują istotne różnice w rozumieniu Kościoła oraz sakramentów. – Nie można sobie powiedzieć, że to wszystko jedno, że liczą się tylko religijne uczucia, poczucie przynależności. Również uczucia są ważne, ale one są niewystarczające dla komunii sakramentalnej – stwierdził kardynał.

Wyraził też nadzieję, że niemieccy biskupi „powrócą do bardziej religijnego i duchowego rozumienia Kościoła, a także do poszanowania podstaw katolickiej wiary, które nie mogą ulec zmianie”. Kardynał Gerhard Müller stwierdził przy tym, że obecnie niemieccy biskupi „myślą bardziej w kategoriach polityki i władzy, niż ewangelizacji”.

Ubolewa jednocześnie z powodu niejasnych wytycznych z Rzymu. Zaznaczył, że zgodnie z katolicką wiarą, papież jest powszechną zasadą jedności Kościoła. – Nie ma ona jednak charakteru politycznego, lecz jest jednością w objawionej wierze. A wiara, nauczanie Kościoła katolickiego odnośnie do Eucharystii i eucharystycznej przynależności do pełnej jedności Kościoła jest bardzo jasna i nie można jej zmieniać – wyjaśnił hierarcha.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.