Kard Müller o segregacji sanitarnej w kościołach. „To grzech ciężki przeciwko władzy danej od Boga. Rządy straciły zaufanie publiczne przez sprzeczne logicznie środki”

Kard. Gerhard Müller w rozmowie z „National Catholic Register” potępił segregację sanitarną w kościołach, którą wprowadzają obecnie niektóre amerykańskie diecezje. Hierarcha przypomniał o obowiązkach, które mają biskupi i kapłani z nadania samego Chrystusa. Kardynał podkreślił, że odmawianie sakramentów osobom czystym jest „grzechem ciężkim” i wskazuje na „postępującą sekularyzację i dechrystianizację” duchowieństwa.

– Niestety, wiele rządów straciło zaufanie publiczne poprzez chaotyczne środki, które są sprzeczne logicznie. W wielu przypadkach przepisy zostały naruszone i skażone finansowymi i politycznymi interesami lobby ideologicznego i gigantów farmaceutycznych. Zamiast jednoczyć społeczeństwo w walce z pandemią, siły polityczne, media głównego nurtu i Big Tech bezlitośnie wykorzystały tę sytuację do promowania agendy „Wielkiego Resetu”, a więc myślenia totalitarnego – powiedział kard. Müller zapytany o restrykcje wprowadzone pod pretekstem tzw. pandemii.

Sprzeciwił się także narracji rządu oraz niektórych duchownych, wedle której przeciwnicy koronaterroru są „zwolennikami teorii spiskowych” czy nawet „grzesznikami przeciwko dobroczynności”.

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary potępił również segregację sanitarną wprowadzaną w części kościołów na terenach kilku diecezji w USA. Kardynałowi zwrócono uwagę, że Watykan oraz niemała część hierarchii kościelnej popiera „rządowe nadużycia”.

– Słudzy Chrystusa w posłudze apostolskiej nie mogą ofiarowywać się jako dworzanie władcom tego świata i stawać się ich propagandystami. Według naszej katolickiej wiary papież, oprócz tego, że jest pierwszym świadkiem nadprzyrodzonego objawienia się Boga w Jezusie Chrystusie, jest też najwyższym strażnikiem naturalnego prawa moralnego. Magisterium Kościoła jest zatem uprawnione i zobowiązane do wskazywania granic władzy doczesnej, która kończy się na wolności wiary i sumienia – wyjaśnił kard. Gerhard Müller.

– Jest to przede wszystkim sprzeczne z prawem Bożym, jeśli władze państwowe utrudniają albo wręcz zakazują dostępu do środków łaski Kościoła, tj. sakramentów Chrystusa. To, że nawet biskupi zamknęli swoje kościoły lub odmówili sakramentów osobom szukającym pomocy, jest grzechem ciężkim przeciwko danej od Boga władzy. Jest to wstrząsający dowód na to, jak dalece sekularyzacja i dechrystianizacja myśli dotarła już do pasterzy Chrystusowej owczarni – podkreślił kardynał.

Następnie kard. Müller przypomniał, że biskupi, „jako następcy apostołów, nie są władcami według zwyczajów świata, ale sługami Słowa i sługami łaski Chrystusa”. Dlatego jest ich obowiązkiem bezwzględnym szafowanie świętych sakramentów i nie mogą uzależniać go od woli władzy świeckiej czy rzekomej troski o zdrowie.

– W czasach kryzysu miejsca kultu i serca ludzi muszą być szeroko otwarte, aby ludzie mogli szukać schronienia w Bogu, od którego pochodzi wszelka pomoc. Wszystkie szczepionki mają ograniczony efekt czasowy. Żadne lekarstwo ani wynalazek techniczny nie mogą nas uratować przed doczesną i wieczną śmiercią. Chleb, który daje Jezus, jest lekarstwem na śmierć wieczną i – bez daty ważności – pokarmem na życie wieczne. „Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” – podsumował kard. Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “Kard Müller o segregacji sanitarnej w kościołach. „To grzech ciężki przeciwko władzy danej od Boga. Rządy straciły zaufanie publiczne przez sprzeczne logicznie środki”

  • 7 grudnia 2021 o 08:44
    Permalink

    A w Polsce kościół śpi i jeszcze co niektórzy księża namawiają do szczepienia ja w moim kościele jestem sam bez maski reszta wieży że maska to zbawienie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net