Kard. Müller: Ponad 80 proc. ofiar osób duchownych to chłopcy

Kolejny fakt, który nazwany zostanie „faszyzmem”? Kardynał Gerhard Müller, były przewodniczący Kongregacji Nauki Wiary stwierdził w rozmowie z „Life Site News”, że „ponad 80 proc. ofiar molestowania nieletnich przez osoby duchowne to nastolatkowie płci męskiej”.

YouTube

Hierarcha uważa, że Kościół nie zdaje sobie sprawy z pełni problemu nadużyć seksualnych w Kościele. – Jeśli McCarrick wraz ze swym klanem i homoseksualną siecią mógł poprzez swe mafijne działanie spowodować takie spustoszenie w Kościele, to jest to związane z tym, że nie przywiązuje się należytej wagi do moralnej deprawacji homoseksualnego pożycia między dorosłymi – powiedział kardynał.

Podkreślił też, że homoseksualne zachowania wśród kapłanów w żadnym razie nie mogą być tolerowane. Ubolewa również z powodu zbyt ogólnikowych wskazań w tym temacie zawartych w nowym Kodeksie Prawa Kanonicznego. Nie ma w nim również żadnych kar, które miałyby być stosowane w takich przypadkach.

– Homoseksualne pożycie płciowe czy to z nastolatkami, czy to z dorosłymi jest moralnym grzechem i żadna władza na świecie nie może orzec, że jest to neutralne pod względem moralnym. Nazywanie grzechu dobrem jest dziełem szatana, przed którym Papież Franciszek często nas ostrzega – ocenił hierarcha.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.