4 grudnia 2023
Kościół i wiaraWiadomości

Kard. Nycz: Kompromis nie jest ważniejszy od prawdy

foto: https://twitter.com/cbcpnews
foto: https://twitter.com/cbcpnews

Jak przypomniał kardynał Kazimierz Nycz, zadaniem Kościoła nie jest obrona różnorodnie rozumianych kompromisów, ale prawdy. Szukanie rozwiązań to rola polityków, zaś Kościół pełni misję głoszenia prawdy o nienaruszalności ludzkiego życia.

Kard. Nycz zadeklarował, iż nie poprze ustalonego w 1993 r. prawa zezwalającego na legalne zabijanie dzieci nienarodzonych w przypadku podejrzenia choroby czy poczętych w wyniku gwałtu. – Kościół, biskupi nie są od stanowienia kompromisów, są od głoszenia prawdy o życiu świętym, nienaruszalnym od początku aż do naturalnej śmierci – podkreślił hierarcha. Przypomniał, iż słowa „nie zabijaj” powinny przyświecać nam na co dzień. – Myślę, że to jest aktualne w nauczaniu wszystkich papieży, biskupów, Kościoła nauczającego, i nie może być inne. Natomiast politycy mają szukać takich rozwiązań, które będą rozwiązaniami optymalnymi, i w pewnym momencie osiągnąć to, co da się osiągnąć. Ale to nie jest zadanie biskupów, zadanie Kościoła nauczającego – rozgraniczył arcybiskup.

Odniósł się też do pytania o stosunek odnośnie tzw. czarnych protestów oraz innych manifestacji. – Ja bym tylko chciał, żeby nie zostały one zinstrumentalizowane, bo kiedy obserwuje się te marsze po jednej i po drugiej stronie, to widać, jak w miarę tych marszów występują tzw. dodane cele, które ewidentnie te kobiety i tych ludzi, którzy wychodzą na ulicę, w jakimś sensie czynią instrumentem polityki bieżącej – zaapelował Nycz.

MGOT/gosc.pl

____________________________________

Chcesz pomóc walczyć o życie nienarodzonych? Dołącz do naszej redakcji  – pomóż znajdować i redagować wiadomości ze świata prolife! TUTAJ więcej informacji.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net