Kard. Sarah: Bez radykalnej pokory w gestach adoracji i rytów sakralnych nie może być przyjaźni z Bogiem

twitter.com/MicheleIppolito

Kardynał Robert Sarah stwierdził, że „wciąż jeszcze nie doszło do pojednania liturgicznego, o które zabiegał Benedykt XVI” w Kościele. – Eucharystia, sakrament miłości, staje się okazją do wrogości i pogardy – mówi prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego.

Kardynał Sarah na łamach francuskiego dziennika „La Nef” wypowiada się na temat Liturgii oraz tzw. „reformy reformy”. Przypomina, że celem Summorum Pontificum była nie dominacja jednego nad drugim, lecz „wzajemne ubogacanie się dwóch form rytu rzymskiego”.

Hierarcha zauważa, że wiele jest do zrobienia w kwestii rytu zwyczajnego, zaś podstawową sprawą jest przywrócenie prymatu Boga i sakralności Liturgii. Kardynał stwierdza, że tym, co najbardziej odwraca uwagę wiernych od Boga jest – jak podaje naszdziennik.pl – „centralna i narzucająca się obecność kapłana”. – Z tego względu ks. kard. Sarah postuluje ustawienie na ołtarzu wielkiego krzyża, aby to on był wyraźnym punktem odniesienia zarówno dla wiernych, jak i celebransa – czytamy na portalu „Naszego Dziennika”.

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego przypomina też o znaczeniu gestów liturgicznych, takich jak klękanie, złączenie palców celebransa po konsekracji czy przyjmowanie Komunii Świętej do ust. – Lud Boży, kierując się intuicją wiary, wie dobrze, że bez tej radykalnej pokory, wyrażonej w gestach adoracji i rytów sakralnych, nie może być przyjaźni z Bogiem – pisze kardynał Robert Sarah.

Co niezwykle ważne, a zostanie pominięte lub zmarginalizowane przez media określające się katolickimi, hierarcha apeluje o używaniu w częściach stałych Mszy świętej języka łacińskiego. Sobór Watykański II bowiem zaleca właśnie taką formę.

gosc.pl, naszdziennik.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net