2 kwietnia 2024
Kościół i wiara

Kard. Sarah o Benedykcie XVI: Nigdy nie ugiął się przed wilkami

Kardynał Robert Sarah stwierdził, że papież Benedykt XVI chciał przysłużyć się Kościołowi modlitwą i milczeniem. Zdaniem hierarchy, papież powinien zostać kanonizowany i ogłoszony doktorem Kościoła.

Kard. Sarah ocenił, że papież Benedykt XVI był człowiekiem o wielkiej wrażliwości i spokoju. Nigdy nie okazywał też wobec nikogo pogardy.

Ponadto Benedykt XVI miał także okazywać wielki szacunek wobec teologów z Afryki.

– Nigdy nie ugiął się przed wilkami. Próbowano zmusić go do milczenia. Nigdy się nie bał. Jego rezygnacja w 2013 roku nie była spowodowana zniechęceniem, ale pewnością, że lepiej przysłuży się Kościołowi milczeniem i modlitwą – napisał kard. Robert Sarah w „Le Figaro”.

– Zawsze ufał swoim współpracownikom. To prowadziło niekiedy do zdrad i rozczarowań. Benedykt był jednak niezdolny do zmiany tego podejścia, nie mógł wierzyć, by człowiek Kościoła był w stanie kłamać – stwierdził kardynał.

pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

13 komentarzy do “Kard. Sarah o Benedykcie XVI: Nigdy nie ugiął się przed wilkami

 • co za bajki
  Benedykt XVI był antykatolickim arcymodernistą i liberałem
  Benedykt XVI ksiądz Józef Ratzinger sam przyznał że antykatolicki Sobór Watykański 2 to anty Syllabus Błędów Antykatolickich Papieża Piusa IX Wielkiego

  Odpowiedz
  • Umiesz podać przykład czegokolwiek co powiedziałeś czy tak poprostu bredisz, jak na sedesa (krypro protestanta) przystało?

   Odpowiedz
 • Gratulacje, Panie Dominiku! Choć mam pewne zastrzeżenia odnośnie Kontrrewolucji (np. te Wasze sensacyjne nagłówki), to skoro nawet tutaj pojawiają się (bez?)płatne trolle, to znak, że robicie coś dobrego i zostało to zauważone.

  Odpowiedz
 • @Lucario
  widzę u ciebie nienawiść i oszczerstwo
  czy tego nauczył cię Benedykt XVI?
  gdzie twoja miłość bliźniego?
  tobie przyda się katechizm św Papieża Piusa X dla dzieci pierwszokomunijnych bo wiedzy katolickiej u ciebie brak

  Odpowiedz
  • XD
   Nie umiesz odpowiedzieć na pytanie to od razu nienawiść i oszczerstwo. Czy tego nauczyła cię lewica? Pouczasz mnie o miłości bliźniego a sam nie umiesz zastosować swojej subiektywnej toleracji?
   Tak się składa że katechizm św. Papieża Piusa X mam, przeczytałem i bardzo sobie cenię i chętnie do wracam do tej lektury. Może skoro polecasz sam przeczytaj, najlepiej dla dzieci pierwszokomunijnych, bo wiedzy katolickiej u Ciebie brak.

   Odpowiedz
 • @Lucario
  rachunek sumienia ze swoich wypowiedzi zrób najpierw sobie
  jesteś leniwy aby użyć wyszukiwarki dt herezji BXVI
  a w 1 wpisie dałem takiemu leniowi jak ty słowa kluczowe
  jakbyś na serio traktował swoją wiarę dawno byś znalazł błędy BXVI
  znać katechizm to jedno ale zrozumieć go to w twoim przypadku problem

  Odpowiedz
  • Po raz kolejny – XD
   Sam zrób sobie rachunek sumienia ze swoich wypowiedzi i obrzucania innych za rzekome herezje i lenistwo. Może sam się wyspowiadaj z grzechu zaniedbania.
   Wyszukiwarki to byle co dzisiaj pokazują i jakbyś sam nie był leniwy byłbyś świadom że google czy nawet duckduckgo są po stronie establishmentu i służb specjalnych więc bedą pokazywać wszystko co jest oszczerstwem wobec KRK czy Benedykta XVI, w tym wikipedie od której jeden ze współzałożycieli Larry Sanger się odciął. A różnicy nie widać między protestanckimi wpisami a tymi od sedewakantystów.
   W pierwszym wpisie mało co dałeś, sam popisujesz się lenistwem.
   Tak się składa że na serio traktuję wiarę, jestem dobrze świadom tego że BXVI początkowo był za V2 a później się od tego odciął. Z resztą sam sobie przeczysz nazywając BXVI liberałem i arcymodernistą po czym stwierdzasz że „sam przyznał że antykatolicki Sobór Watykański 2 to anty Syllabus Błędów Antykatolickich Papieża Piusa IX Wielkiego” – to chyba jednak nie był ostatecznie takim liberałem i arcymodernistą.
   A Katechizm rozumiem, niejednokrotnie przeczytałem i często wracam. Może jakbyś nie był takim pyszałkiem to byś nie wypisywał takich krótkich ataków osobistych tylko dawał konkretne odnośniki bądź cytaty.

   Odpowiedz
 • @Lucario
  obraziłeś mnie od 1 wpisu i chcesz żebym był życzliwy dla wrednego typa?

  widzisz co chcesz widzieć
  czy BXVI odciął się od S. Watykańskiego 2? nie – więc sam stwierdził że jest nieposłuszny Papieżowi Piusowi IX
  ty masz swoją liberalną interpretacje

  Wielość Religii – Jedno Przymierze (Many Religions – One Covenant) (1998) ksiadz Ratzinger

  „Jednakże tym, czego potrzebujemy jest szacunek dla wierzeń innych oraz gotowość poszukiwania prawdy w tym, co oddziałuje na nas jako nieznane lub obce; gdyż taka prawda odnosi się do nas, może nas naprawić i prowadzić dalej wzdłuż szlaku” (s. 110).
  „Będę mógł lepiej nauczyć się mojej własnej prawdy, jeżeli zrozumiem inną osobę i pozwolę się prowadzić drogą do Boga, który jest jeszcze większy, będąc pewny, że nigdy nie miałem w swoich rękach całej prawdy o Bogu, ale zawsze jestem uczniem pielgrzymującym ku niej, na szlaku, który nie ma końca” (ibidem).

  jak ktoś mający Wiarę katolicką mógłby mówić takie rzeczy? Czyż Kościół katolicki nie naucza całej prawdy w imię Chrystusa i z Jego pomocą?
  Jakże Wiara katolicka mogłaby być „na szlaku, który nie ma końca”? Jakże katolik mógłby powiedzieć „Nigdy nie posiadam w swoich rękach całej prawdy o Bogu”? Czyż nie jest to dogmatyczny ewolucjonizm w swej najczystszej postaci, potępiony przez świętego Piusa X?

  Ratzinger:

  „Można by powiedzieć, że religia zawiera w sobie drogocenną perłę prawdy, ale zawsze ukrywa ją i stoi przed nią nieustanne niebezpieczeństwo, że straci ze swojego pola widzenia swoją istotę. Religię może dotknąć choroba i może stać się czymś destrukcyjnym. Może i powinna prowadzić nas do prawdy, ale może także ludzi oddzielić od prawdy… Stosunkowo łatwo może nam przyjść krytykowanie religii innych, ale musimy być gotowi na przyjęcie krytyki nas samych i naszej własnej religii” (Ibidem).
  „Karl Barth [teolog protestancki] dokonywał w chrześcijaństwie rozróżnienia między religią a wiarą… [On] miał słuszność w tym znaczeniu, że religia chrześcijanina może ulec chorobie i stać się przesądem: konkretna religia, w której wiara jest głęboko przeżywana musi być nieustannie oczyszczana na bazie prawdy, tej prawdy, która z jednej strony ukazuje się w wierze, a z drugiej strony, ujawnia się na nowo poprzez dialog, pozwalając nam uznać swoją tajemnicę i nieskończoność” (s. 111).

  Powyższe cytaty, stanowią wyraźny dowód, że Ratzinger jest przywiązany do modernistycznej koncepcji wiary jako religijnego doświadczenia każdego człowieka, różniącego się od jego religii, tj., zbioru dogmatów, liturgicznych przepisów i zasad dyscypliny, które on wyznaje i praktykuje. Religia, według niego, może ulec zepsuciu. A zatem, musi podlegać stałemu oczyszczaniu dokonywanemu przez wiarę, która jest czym innym od religii oraz dialog z innymi religiami.

  Ratzinger mówi o misyjnej działalności Kościoła katolickiego:

  „W przyszłości działalność misyjna nie może polegać dalej na zwykłym przekazywaniu komuś nie mającemu w ogóle żadnej wiedzy o Bogu tego, w co musi on uwierzyć” (s. 112).
  „Głoszenie ewangelii musi być z konieczności procesem dialogu. Nie przekazujemy drugiej osobie czegoś, co jest jej całkowicie nieznane; lecz raczej, otwieramy ukrytą głębię czegoś, z czym w swojej własnej religii jest już on w kontakcie” (Ibidem).
  „Dialog między religiami powinien stawać się coraz bardziej wsłuchiwaniem się w Logos, który wskazuje nam – uwikłanym w nasze podziały i sprzeczne twierdzenia – tę jedność, w której już wspólnie uczestniczymy” (Ibidem).

  Powyższe twierdzenia Ratzingera całkowicie niszczą naukę katolickiego Kościoła, że jest jeden prawdziwy Kościół, poza którym nie ma zbawienia. Kościół katolicki nigdy nie prowadził swojej działalności misyjnej w taki sposób. Nigdy nie „prowadził dialogu” z fałszywymi religiami.

  Odpowiedz
  • „obraziłeś mnie od 1 wpisu i chcesz żebym był życzliwy dla wrednego typa?”
   Zaczynasz od wrednego i obraźliwego komentarza to dostajesz wredną odpowiedź. Dostałeś do spróbowania własną truciznę, może ciebie to nauczy trochę pokory.

   „widzisz co chcesz widzieć” Vice versa.

   „czy BXVI odciął się od S. Watykańskiego 2? nie – więc sam stwierdził że jest nieposłuszny Papieżowi Piusowi IX”
   Owszem, odciął się, sam przyznałeś że 'Benedykt XVI ksiądz Józef Ratzinger sam przyznał że antykatolicki Sobór Watykański 2 to anty Syllabus Błędów Antykatolickich Papieża Piusa IX Wielkiego’
   Niby kiedy powiedział że jest nieposłuszny Papieżowi Piusowi IX? Czy może znów przytoczysz fragment bez kontekstu?

   „ty masz swoją liberalną interpretacje” Kto ma? xD Chyba jednak odwracasz kota ogonem.

   Cytaty z dwóch stron z książki 'Wielość Religii – Jedno Przymierze (Many Religions – One Covenant) (1998) ksiadz Ratzinger’ to jakoś za mało na dowód modernizmu Benedykta.
   Szczerze jestem przekonany że te dwie strony to najbardziej 'liberalne’ strony z całej książki, napisane przez Ratzingera jeszcze jak był kardynałem, żeby się nie wyróżniał wśród innych liberalnych kardynałów a ty wrzucasz jakiś kopiuj wklej z forum/bloga sedesów typu ultramontes. Jakoś po tym jak został papieżem to liberałki i moderniści go znienawidzili przez cały pontyfikat – najlepszym przykładem tego było jak BXVI odwiedził własny kraj Niemcy i modernistyczni kardynałowie specjalnie się z nim nie witali.

   A nawet jeśli to co przytoczyłeś (wychodząc ze swojego lenistwa), przeczy to temu co Papież Benedykt XVI zdziałał podczas pontyfikatu – popularyzacja Mszy po Łacinie, Anglikanie mogli w łatwy sposób powrócić na łono Prawdziwego Kościoła, wsparcie dla prześladowanego Kościoła w Chinach (pod przewodnictwem Kardynała Joseph Zen), czy powołanie otrodoksyjnych pasterzy na wysokie stanowiska jak Kard. Robert Sarah.

   Nic co przytoczyłeś nie dowodzi czegokolwiek, oczerniłeś jedynie BXVI, jeszcze się obraziłeś jak kucharka i zacząłeś bluzgać na mnie. I nie, nie liczę na twoją życzliwość, już po twoim pierwszym komentarzu na to nie liczyłem.

   Odpowiedz
 • nowa eklezjologia została włączona do nauk Vaticanum II i jest siłą napędową ekumenizmu Benedykta XVI

  Co mówi ta nowa nauka o Kościele? Oto jej streszczenie:

  Kościół Chrystusowy i Kościół rzymskokatolicki nie są jednym i tym samym, ponieważ kościoły niekatolickie należą do Kościoła Chrystusowego, ale nie należą do Kościoła katolickiego.
  Kościół Chrystusowy „trwa w” Kościele rzymskokatolickim, jako że Kościół rzymskokatolicki posiada „pełnię” wszystkich elementów składowych Kościoła Chrystusowego.
  Chociaż Kościół Chrystusowy nie trwa w kościołach niekatolickich, ponieważ brak im „pełni”, niemniej jednak można go w tych kościołach niekatolickich odnaleźć, aczkolwiek w niedoskonały sposób.
  Kościoły niekatolickie są zatem prawdziwymi „kościołami partykularnymi” tworzącymi wraz z Kościołem rzymskokatolickim jeden Kościół Chrystusowy.
  Kościół rzymskokatolicki pozostaje w „częściowej wspólnocie” z tymi niekatolickimi kościołami, w tym zakresie, w jakim posiadają one elementy Kościoła Chrystusowego, takie jak ważne sakramenty i prawdziwe doktryny.
  Kościoły niekatolickie są „środkami zbawienia” w tym zakresie, w jakim zachowane są w nich prawdziwe elementy Kościoła Chrystusowego.
  W tych niekatolickich kościołach, które posiadają ważną eucharystię (np. prawosławie), jeden, święty, katolicki i apostolski Kościół jest obecnym za każdym razem, gdy ofiaruje się tam ważną eucharystię.
  Kościoły niekatolickie, nie podlegające rzymskiemu papieżowi (czyli wszystkie z nich) noszą na sobie „ranę” będącą wynikiem braku tego podporządkowania. Jednak pomimo nieuznawania prymatu rzymskiego nie przestają być „kościołami partykularnymi” tzn., kościołami-członkami wielkiego Kościoła Chrystusowego.

  Odpowiedz
 • Lucario
  kłamiesz jak modernista i jesteś stratą czasu

  B16 popularyzował także pseudo-mszę protestancką jak przystało na „katolickiego papieża”,

  Benedykt udzielał Komunię niekatolikowi heretykowi „bratu Roger Schutz” z Taize bez spowiedzi

  traditioninaction.org
  /RevolutionPhotos/A118rcRatzingerCommunionSchtz.htm
  Benedykt udzielał Komunię na ręke dzieciom:
  traditioninaction.org
  /RevolutionPhotos/A269rcCommunionHand.html

  Odpowiedz
  • ziew, kolejny atak osobisty od sedesa

   Sam jesteś stratą czasu i nie umiesz się odnieść do czegokolwiek co powiedziałem wcześniej a mówisz że ja kłamię. B16 miał swoje postępowe momenty, nie neguję tego, jak wcześniej o tym wspomniałem (a ty to specjalnie omijasz) lecz w ostatecznym rozrachunku zdziałał pod koniec swojego życia więcej dobrego, ale dla ciebie to też jest nic.

   Skoro jestem dla ciebie 'stratą czasu’ to bądź konsekwentny i daj sobie spokój.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net