Kard. Sarah: potrzeba nowej Wandei

YouTube

Mocne słowa kardynała Roberta Saraha! Stwierdził, że w dzisiejszym świecie „rodziny stały się Wandeą, którą trzeba zgładzić”. – Ideologia gender, pogarda dla płodności i wierności to nowe slogany rewolucji. Rodziny stały się Wandeą, którą trzeba zgładzić – ostrzega kard. Sarah.

– Chrześcijanie potrzebują dziś ducha Wandei, aby sprzeciwić się ateizmowi i walczyć dla Boga – mówił w homilii hierarcha. Wezwał również do wzięcia przykładu z postawy wandejskich powstańców i męczenników, którzy „porzucili wszystko nie w obronie własnych interesów, lecz dla Boga”. – A dziś któż powstanie by [walczyć] dla Boga? Któż się ośmieli zmierzyć ze współczesnymi prześladowcami Kościoła? Któż się odważy, nie mając innej broni jak różaniec i Najświętsze Serce, przeciwstawić się współczesnym kolumnom śmierci, którymi są relatywizm, obojętność i pogarda dla Boga? Któż powie, że jedyną wolnością, za którą warto umierać, jest wolność wiary? – pytał kardynał. Podkreślił też, że jesteśmy wezwani do świadectwa. – A to oznacza męczeństwo – dodaje kardynał.

Kapłan przypomniał o chrześcijanach mordowanych w Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. – Kiedy chodzi o Boga, nie może być żadnego kompromisu. Honor Boga nie podlega dyskusji! I trzeba tu zacząć od naszego osobistego życia, od modlitwy i adoracji. Nadszedł, bracia, czas, by sprzeciwić się praktycznemu ateizmowi, który tłumi w nas życie. Módlmy się w rodzinach, dajmy Bogu pierwsze miejsce! Rodzina rozmodlona jest rodziną żywą! – wzywa kardynał Robert Sarah, Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego. – Umiejmy stawiać czoło nienawiści bez urazy, bez animozji. Bądźmy armią Serca Jezusa, tak jak On chcemy być pełni łagodności! – dodaje hierarcha.

Kardynał podkreśla również, że dla dzisiejszego świata Wandeą, którą trzeba zgładzić, jest rodzina. – Ideologia gender, pogarda dla płodności i wierności to nowe slogany tej rewolucji. Rodziny stały się Wandeą, którą trzeba zgładzić. Jej unicestwienie zostało systematycznie zaplanowane, tak jak to miało miejsce z Wandeą – ostrzega kardynał. – [Rewolucjoniści – red.] Szydzą z rodzin chrześcijańskich, ponieważ ucieleśniają one wszystko to, czego oni nienawidzą. Są gotowi skierować przeciw Afryce nowe kolumny śmierci, aby wywierać presję na rodziny i narzucić im sterylizację, aborcję i antykoncepcję. Afryka stawi jednak opór, tak jak Wandea – mówi kard. Sarah.

Na zakończenie podkreślił on, że nadszedł czas na nowe powstanie wandejskie. Musi się ono dokonać w sercu każdej rodziny, każdego chrześcijanina i każdego człowieka dobrej woli.

Kardynał Robert Sarah przewodniczył wczoraj Eucharystii inaugurującej uroczystości 700-lecia diecezji Luçon, która obejmuje dziś obszar departamentu Wandei.

gosc.pl, pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net