23 maja 2024
Kościół i wiara

„Nie przekształcajmy Liturgii w spektakl czy spotkanie przyjaciół”. Ważne słowa kard. Roberta Saraha

– Chrześcijanie na Zachodzie nie powinni brać wolności religijnej i wolności kultu za pewnik – powiedział kard. Robert Sarah. Emerytowany prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów podkreśla, że chrześcijanie umierają za swoją wiarę na całym świecie i Zachód nie jest w tej kwestii wyjątkiem.

Kard. Sarah w rozmowie z EWTN, że na Zachodzie obecnie panuje nie tyle „otwarta nienawiść do wiary”, co „coraz bardziej widoczne” i „pogłębiające się” uprzedzenia wobec chrześcijaństwa. Wypowiedzi na ten temat padły przy okazji rozmowy o książce kardynała „Katechizm życia duchowego”, w której skupia się na sakramentach, w szczególności nad Mszą świętą i Liturgią.

– Mamy gromadzić się na Mszę Świętą i przyjmować naszego Pana w Eucharystii – stwierdził kard. Robert Sarah.

W tym kontekście stanowczo skrytykował restrykcje wprowadzone w czasie Wielkiej Histerii, ograniczające lub zakazujące uczestnictwa chrześcijanom w Mszy świętej.

– Nie możemy zapominać o tym, że Eucharystia jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego – podkreślił kard. Sarah.

– Crux, hostia i virgo, czyli Krzyż, hostia i Dziewica Maryja, to trzy filary, na których trzeba budować życie chrześcijańskie – dodał.

– Liturgia musi być piękna i musi być święta – mówił dalej kard. Sarah.

Ostrzegł także, by nie przekształcać Liturgii w „spektakl” czy „zwyczajne spotkanie przyjaciół”, co odrywa uwagę od uwielbienia Boga. Jako wielkie wyzwanie zaś wskazał konieczność formacji liturgicznej oraz ukazanie wiernym piękna liturgii, która „pogłębia spotkanie z Chrystusem”.

vaticannews.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “„Nie przekształcajmy Liturgii w spektakl czy spotkanie przyjaciół”. Ważne słowa kard. Roberta Saraha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net