Kardynałowie, którzy nie otrzymali odpowiedzi na dubia poprosili o audiencję

Claude Truong-Ngoc, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Kardynałowie Walter Brandmüller, Raymond Burke, Carlo Caffarra i Joachim Meisner, którzy wcześniej poprosili papieża Franciszka o wyjaśnienie wątpliwości związanych z adhortacją „Amoris laetitia” poprosili ojca świętego o audiencję. Hierarchowie upublicznili list, który wysłali do biskupa Rzymu już w kwietniu.

Po siedmiu miesiącach bez odpowiedzi na list z 19 września czterej kardynałowie poprosili o audiencję. Ostatnio opublikowali list, który wysłali do papieża już w kwietniu. Wciąż nie ma na niego odpowiedzi.

Kapłani martwią się chaosem moralnym, który zaistniał po wydaniu encykliki „Amoris laetitia” przez ojca świętego. – I tak się dzieje – jakże bolesne jest to obserwować! – że to, co jest grzechem w Polsce jest dobre w Niemczech, to, co jest zakazane w archidiecezji filadelfijskiej, jest dozwolone na Malcie – napisali 25 kwietnia kardynałowie. List dotarł do papieża 5 maja.

Kardynałowie zwrócili się do Franciszka, aby się z nimi spotkał i podczas audiencji udzielił odpowiedzi na pięć zasadniczych wątpliwości sformułowanych w liście wysłanym we wrześniu. Poprosili też papieża „o rozmowę na temat zamieszania i dezorientacji” w Kościele spowodowanej „obiektywnie niejednoznacznymi fragmentami” adhortacji „Amoris laetitia”. Hierarchowie zapewnili również o „absolutnym oddaniu i bezwarunkowej miłości do Stolicy Piotrowej i Jego Świątobliwości, w którym widzą następcę Piotra i Wikariusza Jezusa”.

Duchowni stwierdzili również, że mając na uwadze powagę odpowiedzialności, ciążącej na nich z racji pełnionej posługi w Kościele jako doradców papieża w jego suwerennej służbie, zwracają się z prośbą o audiencję.

Napisali, że nadal mają nadzieję, iż ojciec święty „wyjaśni wątpliwości i rozwiąże pewne kwestie dotyczące >>Amoris laetitia<<, przedstawione w dubia, przekazane Jego Świątobliwości i Kongregacji Nauki Wiary we wrześniu ubiegłego roku”.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net