Internet a wiara – zaskakujące wyniki badań statystycznych

15 proc. polskich użytkowników Internetu odwiedza strony poświęcone tematyce religijnej. Najczęściej robią to osoby praktykujące i prowadzące aktywność w sferze duchowej również poza siecią. 

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, iż największy wpływ na częstotliwość odwiedzania stron religijnych ma częstość praktyk religijnych poza siecią. Obecność na stronach poświęconych wierze jest wprost proporcjonalna do częstości uczestniczenia we Mszy św., nabożeństwach czy innych praktykach duchowych. W grupie najczęściej praktykujących uczestników badania (kilka razy w tygodniu) aż 65 proc. zadeklarowało korzystanie ze stron poświęconych wierze. Pośród osób, które ograniczają praktykę do niedzielnej Mszy św., odsetek ten był już znacznie mniejszy i wynosił 21 proc.

Znacznie częściej niż dawniej z serwisów religijnych korzystają mieszkańcy dużych miast. W poprzednich latach większy odsetek użytkowników takich stron stanowili mieszkańcy wsi i małych miast, w tym roku jest odwrotnie. Zmieniły się również tendencje odnośnie grup wiekowych. Najwięcej użytkowników stron o treści religijnej jest wśród osób w wieku 45–54 oraz 25–34 lat. Mniejszą aktywność wykazują osoby między 30. a 40. rokiem życia oraz emeryci. Wśród najmłodszych dorosłych (18-24 lata) sieć jest często jedynym miejscem, gdzie podejmują jakąkolwiek aktywność religijną.

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net