Kilkudziesięciu Hindusów pobiło zakonnicę na oczach policjantów, którzy nie reagowali

– Policjanci w Indiach bezczynie przyglądali się, gdy grupa ok. 30 mężczyzn dewastowała oddział ratunkowy w miejscowości Mokama, w stanie Bihar – podaje vaticannews.va. Świadkowie podkreślają, że obok byli funkcjonariusze, którzy bezczynnie przyglądali się, jak napastnicy brutalnie pobili zakonnicę pracującą w izbie przyjęć, s. Arunę Kerketty.

Agencja Fides poinformowała, że mężczyźni przynieśli na izbę przyjęć swojego ciężko rannego 40-letniego kolegę. Został postrzelony w drodze powrotnej z pracy do domu.

Po zbadaniu pacjenta lekarz dyżurny stwierdził zgon. Mężczyźni jednak upierali się, że ranny żyje, zaczęli grozić personelowi medycznemu i żądać udzielenia mu pomocy.

– Terroryzowali personel medyczny, strażnika i innych pacjentów – powiedziała administrator szpitala s. Anjana Kunnath.

– W Indiach systematycznie rośnie skala przemocy wobec mniejszości religijnych. Według Wszechindyjskiej Unii Katolickiej agresję powiększa bierność władz i policji. Funkcjonariusze nie tylko nie chronią chrześcijan i muzułmanów, ale często sami biorą udział w budowaniu atmosfery nienawiści i przemocy – podaje serwis Radia Watykańskiego.

– Bezczynność sprawia, że radykałowie czują się bezkarni – napisano w oświadczeniu Wszechindyjskiej Unii Katolickiej.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.