Klip kpiący z Jezusem przekroczył granice – uznała Komisja Etyki Reklamy

YouTube

Komisja Etyki Reklamy uznała, że ośmieszający Chrystusa Króla klip „Krytyki Politycznej” obraża uczucia chrześcijan i nosi znamiona dyskryminacji.

Chodzi o reklamę, która wiosną pojawiła się w mediach. Klip pokazywał Chrystusa Króla, który chwali się, że „jest z in vitro” i sugeruje swoje skłonności homoseksualne (TUTAJ). Filmik wzburzył opinię publiczną – Polacy masowo protestowali przeciwko reklamie, również gros czytelników „Krytyki Politycznej” uznał nagranie za wyjątkowo niesmaczne. Ostatecznie skarga przeciwko gazecie trafiła do Komisji Etyki Reklamy.

– Biorąc pod uwagę, iż reklamodawca potwierdził, że reklama nawiązuje do postaci Jezusa, Zespół Orzekający stwierdził, że wyszydzanie/wyśmiewanie symboli religijnych nosi znamiona dyskryminacji przekonań religijnych, co jest niezgodne z art. 4 Kodeksu Etyki Reklamy – orzekła Komisja. Dodała także, że „odniesienia do treści i symboli religijnych w przekazach reklamowych powinna cechować szczególna staranność i wrażliwość”, których tutaj zabrakło. Przedstawiciel redakcji próbował przekonywać Komisję, że reklama ma rzekomo zachęcać do tolerancji i akceptacji. Nikt jednak nie zgodził się z jego argumentami.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.