Kolejne doniesienia z ŚDM. Nabożeństwo LGBT, nalot policji na modlących się za grzech i platforma zamiast ołtarza (FOTO)
Grupa młodzieży modlącej się przed kościołem, w którym trwało „nabożeństwo LGBT” w ramach Światowych Dni Młodzieży została wylegitymowana przez policję. Mieli „za głośno” się modlić. Ponadto ks. Daniel Wachowiak skomentował modernistyczne wydarzenie, zwracając uwagę na sam ołtarz (bo tym zdaje się ma być konstrukcja), który budzi wiele zastrzeżeń.
W ramach ŚDM odprawiono w jednym z lizbońskich kościołów nabożeństwo dla „mniejszości seksualnych”. Przed kościołem grupa młodych modliła się. Jak później wyjaśnili, była to pokuta „za ciężki grzech spowodowany przez odprawienie nabożeństwa w kościele dla osób pochwalających czyny niezgodne z Pismem Świętym”.
Do tych młodych przybyła policja i wylegitymowała ich. Jak się okazało, mieli „za głośno się modlić”, czym rzekomo zakłócali „nabożeństwo” w kościele.
Portugalska telewizja SIC podała, że to ksiądz wezwał policję. W tym celu na moment przerwał nabożeństwo.
Z kolei ks. Daniel Wachowiak zwrócił uwagę zarówno na konstrukcję – mającą być ołtarzem – przypominającą „platformę dla operatorów kamer” oraz postawę modernistów, którzy wyraźnie dominują przy tym wydarzeniu.
– Przyznam, że gdy zobaczyłem pierwszy raz to foto, pomyślałem, że to platforma dla operatorów kamer i dziennikarzy. A to ołtarz. Światowe Dni Młodzieży zaskakują. Brak liturgicznej „estetyki”. Tyle możliwości, by ołtarz odznaczał się Chrystocentryzmem, a on przypomina marną scenę – napisał na Twitterze ks. Daniel Wachowiak, udostępniając zdjęcia.
Przyznam, że gdy zobaczyłem pierwszy raz to foto, pomyślałem, że to platforma dla operatorów kamer i dziennikarzy. A to ołtarz. Światowe Dni Młodzieży zaskakują. Brak liturgicznej "estetyki". Tyle możliwości, by ołtarz odznaczał się Chrystocentryzmem, a on przypomina marną scenę. pic.twitter.com/af9lbMOsUi
— ks. Daniel Wachowiak (@DanielWachowiak) August 3, 2023
Później kapłan zwrócił uwagę, że wielu ludzi nie widzi „sprzeczności w tym, jak podchodzono do Najświętszego Ciała Chrystusa przed laty, a jak dzisiaj”. Dodał, że Kościół „dziś jakby nie słuchał siebie sprzed lat”.
– Duch Św. w Tradycji i sakramentach pomógł KK tak się rozwinąć, byśmy nie mylili emocji z obecnością Boga, własnej przemądrzałości z Wolą Bożą, czy samopoczucia z prawdą. Obawiam się, że dziś w trendach KK promuje się subiektywne doznanie, które przeczy ww. Zdobyczom – podkreślił później ks. Wachowiak.
Podziwiam tych, którzy w eucharystycznej dyscyplinie Kościoła nie widzą sprzeczności w tym, jak podchodzono do Najświętszego Ciała Chrystusa przed laty, a jak dzisiaj. Przekonał mnie Kościół, który uczył mnie szacunku do Eucharystii. Dziś jakby nie słuchał siebie sprzed lat.
— ks. Daniel Wachowiak (@DanielWachowiak) August 3, 2023
Duch Św. w Tradycji i sakramentach pomógł KK tak się rozwinąć, byśmy nie mylili emocji z obecnością Boga, własnej przemądrzałości z Wolą Bożą, czy samopoczucia z prawdą. Obawiam się, że dziś w trendach KK promuje się subiektywne doznanie, które przeczy ww. Zdobyczom.
— ks. Daniel Wachowiak (@DanielWachowiak) August 4, 2023
nczas.com / twitter.com / kontrrewolucja.net
fot. Tt/ks. Daniel Wachowiak
Przekaż wieści dalej!