Kolejne porwania w Nigerii w biały dzień. „Obrońcy” tzw. praw człowieka jakoś siedzą cicho mimo terroru i bezprawia tym kraju

W Nigerii doszło do kolejnych porwań. Porwana została m.in. zakonnica, kobieta z anglikańskiego zboru i mężczyzna, który szedł na zakupy.

W niedzielę rano w miejscowości Dim na Nume Isu w Nwangele w stanie Imo nieznani napastnicy porwali siostrę zakonną. Jadąca samochodem zakonnica została zmuszona do zatrzymania pojazdu przez bandytów, którzy ją wyprzedzili. Następnie zabrali ją do swojego auta. Te odjechało z jednym z porywaczy, drugi zaś uprowadził auto siostry zakonnej.

Inne porwanie miało miejsce u anglikańskich heretyków w Ohii tym samym stanie. Uzbrojeni napastnicy wtargnęli do zboru w trakcie nabożeństwa około 7.45 i porwali jedną z modlących się kobiet, Ikennę Onwusoroaka. Przebywający na miejscu ludzie spanikowali i uciekli, zaś nabożeństwo przerwano.

Inne porwanie zdarzyło się w piątek. Chemizie Okpara został porwany, gdy wracał z rynku, gdzie kupował rzeczy potrzebne do ceremonii pogrzebu teścia swojego brata. Do tej pory porywacze nie skontaktowali się z rodziną.

Mimo tego, że Nigeria od lat poddana jest terrorowi islamskich bojówek, które – jak podkreślają miejscowi biskupi – działają przy cichym przyzwoleniu władz centralnych kraju oraz narasta problem porwań dla okupu, w Europie właściwie nie mówi się na poziomie politycznym o tym problemie. Zamiast tego porusza się rzekomą kwestię „łamania praw człowieka” w kontekście braku zezwolenia na mordowanie nienarodzonych dzieci albo w nazywaniu mężczyzn mężczyznami, a nie wymyślonymi przez nich płciami.

vaticannews.va / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.