Kolejny atak „zaciekłego wroga Mszy Świętej Wszechczasów” na Kościół? „W przyszłym tygodniu wyjdzie dokument”

Blog „Rorate Caeli” poinformował, że w przyszłym tygodniu abp Arthur Roche zamierza wydać instrukcję dotyczącą dalszej implementacji kontrowersyjnego motu prioprio „Traditionis custodes”. Abp Roche, odpowiedzialny w Watykanie za kwestie liturgiczne, znany jest z nienawiści wobec katolików szanujących Tradycję Kościoła oraz dbających o przestrzeganie norm liturgicznych.

Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ma już gotowy tekst ukazu dotyczącego ograniczania tradycyjnych sakramentów w Kościele. Blog „Rorate Caeli” poinformował, że otrzymał informacje na ten temat i próby zmian mają iść w podobnym kierunku, jaki obrano w diecezji rzymskiej.

Instrukcja ma ukazać się jeszcze przed Świętami. Ograniczenia wprowadzono pod pretekstem „dalszego stosowania żywej miłości duszpasterskiej” wobec wiernych związanych z Tradycją. „Żywa miłość” objawiła się w zakazaniu także liturgii klasycznej rzymskiej z okazji Triduum Paschalnego.

Portal pch24.pl podkreśla, że „poprzednie doniesienia Rorate Caeli i innych 'tradycjonalistycznych’ środowisk okazywały się prawdziwe, dlatego pozostaje z niepokojem oczekiwać na publikację dokumentu spoczywającego na biurku abp. Roche, którego abp Carlo Maria Viganò określił 'zaciekłym wrogiem’ Mszy Świętej Wszech Czasów”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net