Komunia Święta dla żyjących w grzesznym związku

pixabay

Belgijscy biskupi zezwolili na przystępowanie do Eucharystii przez osoby żyjące w relacjach pozamałżeńskich. Chodzi o rozwodników, którzy pozostają w nowych związkach. Swoją skandaliczną decyzję biskupi motywują swoją interpretacją papieskiej adhortacji „Amoris Laetitia”.

– Nie można zarządzić, by wszyscy rozwiedzeni żyjący w nowych małżeństwach zostali dopuszczeni do Komunii. Nie można też nakazać, by wszyscy zostali wykluczeni – czytamy w liście pasterskim ogłoszonym przez belgijskich hierarchów. – Może się zdarzyć, że ktoś zdecyduje się nie przyjmować Eucharystii. Żywimy największy szacunek dla tej decyzji. Może się również zdarzyć, że ktoś zdecyduje się w sumieniu, że będzie Ją przyjmować. Ta decyzja również zasługuje na respekt – piszą dalej biskupi. Decyzję o przystąpieniu do Eucharystii wierni mają podjąć po konsultacji z księdzem, diakonem lub inną osobą.

Biskupi powołują się na słowa z „Amoris Laetitia”, mówiące, że „ze względu na uwarunkowania i czynniki łagodzące możliwe jest, że pośród pewnej obiektywnej sytuacji grzechu osoba, która nie jest subiektywnie winna albo nie jest w pełni winna, może żyć w łasce Bożej, może kochać, a także może wzrastać w życiu łaski i miłości, otrzymując w tym celu pomoc Kościoła” – jako pomoc definiując również sakramenty („w pewnych przypadkach”).

Od dłuższego czasu Kościół prosi ojca świętego o wyjaśnienie i sprecyzowanie niejasnych kwestii z adhortacji, która w wielu przypadkach jest interpretowana w kontrowersyjny sposób – m.in. używa się jej jako wymówki do dopuszczania osób żyjących w grzechu do sakramentu Eucharystii.

pch24.pl, lifesitenews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.