Śluby? Tylko w kościele

MRN, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
MRN, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Przewodniczący Komisji ds. Kultu i Dyscypliny Sakramentów, bp Adam Bałabuch, przypomniał obradującym w Poznaniu biskupom Konferencji Episkopatu Polski, że śluby kościelne powinny odbywać się tylko w kościołach. Uczestnicy 372. zebrania plenarnego KEP dyskutowali też nad formami kultu maryjnego w liturgii.

Bp Adam Bałabuch podczas zebrania plenarnego KEP przypomniał innym biskupom wytyczne liturgiczne dotyczące miejsca udzielania sakramentu małżeństwa. Wskazał, że dużo zamieszania powoduje zmiana prawa cywilnego, które zezwala na odbywanie się ceremonii ślubnych poza urzędem. Wśród narzeczonych istnieje też tendencja do organizowania ślubów kościelnych w plenerze. – Komisja jest zdania, że należy trzymać się miejsca świętego, jakim są kościoły. To właściwe miejsce do organizowania ceremonii, a przede wszystkim do udzielania sakramentów – powiedział bp Adam Bałabuch.

Biskupi obradujący w Poznaniu dyskutowali również nad publikacją 41. wydania śpiewnika kościelnego autorstwa ks. Jana Siedleckiego. Komisja liturgiczna KEP zaproponowała, by było to wydanie ogólnopolskie, zatwierdzone przez Kościół.

Bp Bałabuch przedstawił także biskupom wskazania dotyczące kultu Najświętszej Maryi Panny. – Chcemy ujednolicić pewne praktyki związane z kultem Maryi, jakie pojawiają się w liturgii – mówi bp Bałabuch.

372. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski jest częścią oficjalnych obchodów Jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski, które od czwartku do dzisiaj odbywają się w Gnieźnie, Ostrowie Lednickim i Poznaniu. W programie uroczystości znajduje się specjalne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, a także szereg wydarzeń o charakterze religijnym, ewangelizacyjnym i kulturalnym.

Szy/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.