22 maja 2024
Kościół i wiaraRodzina

Kościół nie, ale Franciszek dopuszcza błogosławienie par homoseksualnych

– Franciszek zasugerował otwarcie wobec kwestii udzielania błogosławieństwa parom tej samej płci – podaje rmf24.pl. Według niego, musi mieć to jednak charakter ograniczony i każdy przypadek ma być rozpatrywany osobno. Ponadto Franciszek chciałby, by błogosławieństwo nie było mylone ze ślubem.

– Stanowisko to papież zaprezentował odpowiadając kardynałom z kilku krajów, którzy zgłaszają zastrzeżenia do jego nauczania. Swoje wątpliwości publikują w formie pytań (po łacinie: Dubia). Pytania kardynałów i odpowiedzi papieża zostały opublikowane na stronie internetowej Dykasterii Nauki Wiary i portalu Vatican News – podaje rmf24.pl.

Jedno z pytań dotyczy możliwości udzielania przez księży błogosławieństwa parom homoseksualnym i czy nie byłoby to sprzeczne z nauczaniem Kościoła. Niewątpliwie jest to sprzeczne, ale Franciszek – nie pierwszy raz zresztą – ma inne zdanie na ten temat.

Franciszek przypomniał, że „Kościół ma bardzo jasną koncepcję małżeństwa: związku wyłącznego, stabilnego i nierozerwalnego między mężczyzną i kobietą”.

– Tylko taki związek można nazwać małżeństwem – przyznał.

W związku z tym, Kościół „unika wszelkiego obrzędu czy sakramentu, który mógłby stać w sprzeczności z tym przekonaniem i sugerować, że za małżeństwo uznaje się to, co nim nie jest”. Jednak dodał, że „nie możemy być sędziami, którzy tylko negują, odrzucają, wykluczają”.

– Roztropność duszpasterska musi odpowiednio rozeznać, czy istnieją formy błogosławieństwa, o które prosi jedna lub więcej osób i które nie przekazują błędnej koncepcji małżeństwa – przekonywał Franciszek.

Przypominamy, że aktywny homoseksualizm jest uznawany przez Kościół za grzech wołający do nieba. Osoby w związkach homoseksualnych niewątpliwie się go dopuszczają, w związku z tym błogosławienie takowych związków jest niedopuszczalne.

rmf24.pl / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. YT/Univision Noticias/pixabay (kolaż Kr)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net