Cerkiew za życiem

foto: Pixabay
foto: Pixabay

Nie tylko katolicy są przeciwko zabijaniu nienarodzonych. W wielkanocnym orędziu prawosławny arcybiskup Jakub wezwał do walki o ochronę życia wszystkich dzieci od poczęcia.

„Naród, który zabija swe dzieci, jest skazany na zatracenie. Taka cywilizacja nieuchronnie musi upaść, czego chyba już doświadczamy” – pisze hierarcha w liście, który zostanie odczytany w cerkwiach diecezji białostocko-gdańskiej 1 maja (prawosławna Wielkanoc). Arcybiskup zauważa, że choć porusza nas śmierć ofiar zamachów terrorystycznych czy wojen, nie dostrzegamy, że w tym samym czasie na świecie giną 42 miliony nienarodzonych dzieci. „Przechodzimy obok tego zjawiska obojętnie. Niektórzy nawet próbują zakaz aborcji stawiać w kategorii naruszenia praw i swobód obywatelskich” – niepokoi się apb Jakub, widząc w przyzwoleniu na zabijanie swoisty dowód moralnego upadku społeczeństwa.

Hierarcha ostrzegł też, że jeśli nie opamiętamy się i nie zmienimy swojego postępowania odnośnie rodziny, nasze miejsce zajmą przedstawiciele cywilizacji muzułmańskiej. Zdaniem Jakuba to na wiernych spoczywa obowiązek utrzymania chrześcijańskiego charakteru Europy, a bez żywej wiary walka z imigracją skazana jest na porażkę.

MGOT/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net