2 marca 2024
Kościół i wiara

Kościół w obliczu Synodu

Synod o rodzinie coraz bliżej. Dlatego też w mediach pojawia się coraz więcej opinii duchownych, odnoszących się do kontrowersyjnych tematów jak dopuszczenie rozwodników do Komunii Świętej czy otwarcie się Kościoła na czynnych homoseksualistów. Niestety, coraz częściej dochodzi do głosu duchowieństwo, które przeczy nauczaniu Jezusa, oraz Kościoła katolickiego.

Oczekiwanie zmian

Jednym z głównych krytyków tradycyjnego nauczania Kościoła jest przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, Kardynał Reinhard Marx. Kardynał słynie z kontrowersyjnych poglądów, które wydają się nie być zgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego. Niemieccy kardynałowie coraz głębiej brną w herezję. W kwestii rozwodników i homoseksualistów mają nadzieje na zmiany.

Niemiecki episkopat nie jest osamotniony. Abp Victor Manuel Fernandez z Argentyny uważa, że dla homoseksualistów można zrobić więcej. Przypomniał przy tym słowa papieża Franciszka: „Kimże ja jestem, by osądzać gejów?”. Może się zastanowić czy latynowski arcybiskup usłyszał całą wypowiedź papieża, czy tylko skupił się na jej fragmencie?

Kardynał Marx w wielu kwestiach wychodzi jeszcze dalej. W wywiadzie udzielonym jezuickiemu magazynowi „The America” porównuje on młodych tradycjonalistów, a więc osoby broniące doktryny, do terrorystów. Niemiecki duchowny w swoich poglądach zapędził się już tak daleko, że ogłosił wszem i wobec, że jego episkopat nie jest filią Rzymu. Czy jest to kolejny krok w kierunku schizmy? Zobaczymy. Jeśli niemieccy kardynałowie tak namolnie lobbują swoją pomysły, nie wiadomo co uczynią po Synodzie, jeśli nie zostaną uwzględnione ich roszczenia.

Cała nadzieja w Afryce?

Przeciwwagę dla poglądów niemieckiego episkopatu reprezentują biskupi z czarnego lądu. Domagają się oni, aby podczas zbliżającego się Synodu rozmawiać głównie o rodzinie oraz małżeństwach. Uważają oni, że zbyt wiele czasu poświęcano rozwodnikom, osobom żyjącym w wolnych związkach i homoseksualistom. Donośny głos w tej sprawie zabrał kard. Wilfrid Napier, który obiecał, że zwierzchnicy Kościoła w Afryce zrobią wszystko, aby najważniejsze sprawy nie zostały zepchnięte na boczny tor, otwierając przy tym furtkę tematom zastępczym.

Mocnych słów użył w rozmowie ze stacją France 2 kard. Raymond Burke. Opiekun Zakonu Maltańskiego znany z obrony doktryny powiedział, że jest gotów sprzeciwić się papieżowi, jeśli będzie on próbował zmienić nauczanie Kościoła.

Nam, wiernym pozostaje jedynie modlitwa, aby Duch Święty wpłynął na kapłanów, aby wiernie służyli Bogu i Kościołowi. Czekam również na jasny przekaz papieża Franciszka w sprawie rodziny, który zakończy wszystkie spekulacje.

Źródło: kontrrewolucja.net, pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net