Kpina z Liturgii Mszy św.. Abp Ryś napisał list. Podobno przeprosił, choć nie można tego stwierdzić

Portal misyjne.pl napisał, że „abp Ryś przeprasza za niedotrzymanie norm liturgicznych”. Problem w tym, że nie można tego stwierdzić, ponieważ w cytowanych fragmentach listu – którego pełna treść nie jest dostępna publicznie – nie ma ani słowa o przeprosinach. Jest natomiast przekonywanie, że nie zrobiło się nic złego.

O publicznej kpinie z Liturgii Mszy świętej, jakiej dopuścił się abp Grzegorz Ryś, można przeczytać TUTAJ. Portal misyjne.pl poinformował dziś o liście, jaki hierarcha wystosował do przewodniczącego Komisji Episkopatu ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Informację opatrzono tytułem „Abp Ryś przeprasza za niedotrzymanie norm liturgicznych”.

Problem w tym, że z przedstawionej treści nie wynikają żadne przeprosiny. Wręcz przeciwnie, modernistycznych hierarcha przekonuje, że nie stało się nic złego.

Portal zacytował fragment listu abpa Rysia za „Tygodnikiem Powszechnym”. – Z naszych informacji wynika, że pełna treść listu jest niedostępna – podkreśla portal.

– Widziałem setki, a nawet tysiące (dokładnie 6,5 tysiąca) młodych ludzi, którzy z uwagą słuchali Bożego słowa, i – nim poruszeni – poważyli się na decyzję nawrócenia i podejścia do sakramentu pojednania i pokuty, a następnie nie tylko z wielką radością, lecz także pobożnością, wręcz pietyzmem, przystąpili do komunii świętej. A wszystko to w czasie, w którym na co dzień epatowani jesteśmy wiadomościami o młodzieży odchodzącej od praktyk religijnych i katechezy (…). W tym świetle wszelkie zarzuty o rzekomą profanację czy brak szacunku wobec Eucharystii uważam za dalece niesprawiedliwe i bezpodstawne – napisał abp Ryś.

Następnie redakcja misyjne.pl podaje, że „abp Grzegorz Ryś przyznał, że nie dochował wszystkich norm liturgicznych, i szczerze przeprasza”. Jest to jednak opis zamieszczony przez redakcję portalu misyjne.pl, a nie cytat z listu arcybiskupa. Potem zaś zapewnił, że „wydarzenie to miało charakter wyjątkowy i jednorazowy”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net