„Krok w złym kierunku”. Watykan o zawieszeniu udziału Rosji w traktacie nuklearnym

Abp Paul Gallagher, watykański odpowiednik ministra spraw zagranicznych nazwał decyzję Kremla o zawieszeniu udziału w traktacie „New START” „krokiem w złym kierunku, jeśli chodzi o pokój i bezpieczeństwo świata”.

Abp Gallagher powiedział, że Watykan od wielu lat pracuje nad kwestią zagrożenia nuklearnego. Wyraził również niepokój z powodu zawieszenia przez Rosję swojego udziału w traktacie „New START”.

„New START” to traktat dotyczący ograniczenia arsenału jądrowego pomiędzy USA i Rosją. TUTAJ więcej informacji na ten temat.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

– Przed dramatycznymi skutkami decyzji Rosji przestrzegł też stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Na specjalnej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ potępił on wszelką retorykę grożenia użyciem broni jądrowej jako moralnie odrażającą. Abp Gabriele Caccia wskazał też na nieludzki charakter działań wojennych na Ukrainie. Przypomniał o wynikającym z międzynarodowego prawa humanitarnego obowiązku wszystkich państw do powstrzymania się od wywożenia dzieci na obce terytorium i podkreślił znaczenie łączenia rodzin. Przekazał też stanowisko Stolicy Apostolskiej, że masowe działania wojenne są zbrodniami „przeciwko Bogu i samemu człowiekowi” – czytamy na vaticannews.va.

Abp Caccia wyraził także w imieniu Franciszka wdzięczność wobec rządów, organizacji i osób prywatnych, które pomogły potrzebującym pomocy Ukraińcom. Zaznaczył również, że skutki trwającej już od roku wojny sięgają poza Ukrainę.

vaticannews.va

fot. ilustracyjne/fot. Mazur/catholicnews.org.uk/Catholic Church England and Wales/CC BY-NC-ND 2.0/Flickr

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net