Ks. Isakowicz-Zaleski: „Nie wierzę w zapewnienia rządu w sprawie Wołynia. Piękne słowa, ale władza nie zrobiła nic przez 8 lat” (WIDEO)

– Z przykrością muszę powiedzieć, że nie wierzę w żadne zapewnienia rządu w sprawie Wołynia i ekshumacji ofiar – powiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Radiu ZET.

W piątek ks. Isakowicz-Zaleski w gorzkich słowach podsumował milczenie obecnej oligarchii rządzącej przez ostatnie lata w sprawie ludobójstwa, którego dopuścili się Ukraińcy wobec Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Jak podkreślił kapłan, nie wierzy „w żadne zapewnienia rządu w sprawie Wołynia i ekshumacji ofiar”.

– Wiele pięknych słów płynie ze strony władzy, ale ta władza przez osiem lat nic nie zrobiła w tej sprawie. W 2015 roku bomby nie spadały na Wołyń, więc można było spokojnie prowadzić ekshumacje, a tymczasem przez ostatnie lata zostały zaniechane wszystkie działania. Sądzę, że to, co zabolało rodziny, to fakt, że oni zarówno Andrzej Duda, jak i Wołodymyr Zełenski całkowicie to przemilczeli, a mieli prawo coś w tej kwestii powiedzieć – mówił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

– Prezydent osiem lat obiecywał, że coś uda się zrobić w tej sprawie. Zostały mu już tylko dwa lata, więc niech powie, że się tym nigdy nie zajmie. Premier też wie dobrze co się działo w sprawie Wołynia i kluczy w tej sprawie. W tej chwili temat jest przegrany, bo za życia ostatnich świadków nie będzie żadnych ekshumacji – dodał kapłan.

Portal kresy.pl przytacza w kontekście wypowiedzi ks. Isakowicz-Zaleskiego wypowiedź rzecznika MSZ Łukasza Jasiny. Ten w czwartek w RMF FM stwierdził, że Kijów nie chce zaakceptować faktu, że ich naród ponosi odpowiedzialność za zbrodnię na Wołyniu.

– Niestety, zbliża się jednak okrągła, 80. rocznica ludobójstwa wołyńsko-galicyjskiego i nie będzie się można nad tą rocznicą prześliznąć, tak jak próbowali niektórzy to zrobić rok temu. Ukraińcy i tak rozumieją tę sprawę lepiej niż rok temu, ale chyba za wolno to wszystko idzie, jeżeli chodzi o nasze pragnienia. Ukraińcy coraz lepiej rozumieją, że bez jakiejś formy rozliczenia wspólnego z tą zbrodnią, rozliczenia związanego z pamięcią, stosunków polsko-ukraińskich się nie rozwiąże – mówił Jasina.

– Zostało to wczoraj powiedziane wprost prezydentowi Zełenskiemu, podczas wszystkich rozmów. Zobaczymy, jaka będzie ukraińska reakcja, mają na to kilka miesięcy. Nigdy nie było na to dobrego miejsca, wszyscy zawsze w Polsce i na Ukrainie szukali pretekstu, żeby tej sprawy nie rozwiązać. Myślę, że nie ma chyba lepszego niż teraz. Ciągle brakuje nam jednej prostej rzeczy, powiedzenia przez ukraińskich przywódców: tak, nasz naród to zrobił – kontynuował.

Ponadto kresy.pl przypominają, że nawet unioparlamentarzysta Leszek Miller podkreślał, że wizyta Wołodymyra Zełeńskiego w Warszawie była dobrym momentem do tego, by w imieniu swojego państwa przeprosił za ludobójstwo, którego dopuścili się Ukraińcy – zarówno bandy jak i „zwykli mieszkańcy” – na Polakach.

kresy.pl / radiozet.pl / twitter.com / kontrrewolucja.net

fot. Tt/Gość Radia ZET

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Ks. Isakowicz-Zaleski: „Nie wierzę w zapewnienia rządu w sprawie Wołynia. Piękne słowa, ale władza nie zrobiła nic przez 8 lat” (WIDEO)

  • 12 kwietnia 2023 o 18:52
    Bezpośredni odnośnik

    Rządowi nie należy wierzyć że cokolwiek w sprawie Wołynia zrobić. Oni tą sprawę wyciszają Andrzej Duda za sprawą Trybunału Konstytucyjnego usunął z ustawy o IPN punkt zrównujący zbrodnie ukraińskich nacjonalistów ze zbrodniami reżimów totalitarnych.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net