Ks. Isakowicz-Zaleski w obronie ks. prof. Guza (WIDEO)

Ks. prof. Tadeusz Guz stał się obiektem ataku ze strony Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, zaś władze archidiecezji lubelskiej oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego porzuciły kapłana. W jego obronie stanął ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

W swoim nagraniu zachęca do podpisania apelu w obronie szkalowanego przez Żydów i „postępowych katolików” kapłana. – Szanowni państwo, dzisiaj zabieram głos w sprawie księdza profesora doktora habilitowanego Tadeusza Guza z archidiecezji lubelskiej. Osobiście nie znam księdza profesora, nigdy nie spotkaliśmy się osobiście, ale słuchałem kilka jego wykładów poprzez Internet. Dlatego jestem ogromnie zdziwiony, że ów pracownik naukowy posiadający ogromną wiedzę a także wiele swoich osobistych przemyśleń został w tak brutalny sposób zaatakowany najpierw przez radę żydów i chrześcijan, później przez oczywiście środowisko „Gazety Wyborczej”, Michnika i Sorosa […] następnie władze macierzystej uczelni, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i macierzystej archidiecezji, czyli archidiecezji lubelskiej – powiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

– Zamiast stanąć w obronie swojego kapłana, przyłączyły się do tych ataków GW. Jest to rzeczą ogromnie przykrą, bo przecież dochodzenie do prawdy wymaga postawienia często kontrowersyjnych tez i także sporów natury czysto intelektualnej. Czasy komunizmu na szczęście minęły. Niestety, w obecnej sytuacji wobec ks. prof. Tadeusza Guza zastosowano te same metody, jak w PRL-u, czyli ktoś z KC, oczywiście to jest taka moja umowna nazwa, dzwoni do kogoś, „wiecie, rozumiecie towarzyszu, trzeba uciszyć tego wichrzyciela”. Moim zdaniem tak się nie postępuje – ocenił ksiądz.

– Tym bardziej, że KUL, przykro mi to mówić, ale chyba tylko z nazwy jest już katolicki – zachował się haniebnie w wielu innych sprawach. Przypomnę, że dziewięć lat temu, pomimo protestów rodzin, ofiar ukraińskiego ludobójstwa tenże uniwersytet przy wsparciu ówczesnego metropolity lubelskiego, arcybiskupa Życińskiego nadał tytuł honoris causa człowiekowi, który jest gloryfikatorem ludobójców – przypomniał kapłan mówiąc o gloryfikowaniu Juszczenki.

– Chciałem w ten sposób wyrazić swoją solidarność z ks. prof. Tadeuszem Guzem. Równocześnie podpisałem apel. Link do tego apelu znajduje się poniżej mojej wypowiedzi. I także zachęcam wszystkich innych, by podpisali się pod tym apelem, który jest równocześnie protestem przeciwko poniżaniu i szkalowaniu ks. prof. Mam nadzieję, że osoby, dla których pojęcie prawdy jest bardzo ważne, będą wspierać te działania – powiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Zwrócił także uwagę na fakt, że „w środowisku naszym, księży w Polsce, jest wielu kapłanów, którzy dokonują straszliwych szkód dla Kościoła, ale ich wypowiedzi są bardzo bardzo krzywdzące i szokujące”. – Mam tu na myśli ks. Wojciecha Lemańskiego, który obecnie znajduje się pod parasolem ochronnym w archidiecezji łódzkiej, który bez przerwy atakuje Kościół – moim zdaniem bardzo niesprawiedliwie – to są już jego – przepraszam, że to powiem – pewne obsesje na punkcie swoich przełożonych. I nic się nie dzieje – ocenił. Wspomniał także o księdzu Kazimierze Sowie, który jego zdaniem jest „fikcyjnym duszpasterzem”.

Sam ks. prof. Tadeusz Guz wezwał swoim oponentów do „merytorycznej debaty naukowej na argumenty”, proponując dogodny termin, miejsce oraz przejrzyste zasady prowadzenia rozmowy „przy udziale chętnych reprezentantów nauki, mediów, polityki i kultury, aby mogła być przeżyta z pożytkiem duchowym opinii publicznej w Polsce i na świecie”. Póki co odpowiedzi ze strony oskarżycieli brak.

https://youtu.be/6f160ywqYfU

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “Ks. Isakowicz-Zaleski w obronie ks. prof. Guza (WIDEO)

 • 24 listopada 2018 o 18:21
  Permalink

  Wspaniała obrona ks. prof. Tadeusza Guza.
  Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, po raz kolejny dał przykład swojego męstwa i jednoznacznemu stanięciu w prawdzie. Prymas Tysiąclecia, ks. kard. Stefan Wyszyński byłby dumny z postawy obu księży Tadeuszów. Pragnę do tego grona wybitnych i odważnych Polaków dodać jeszcze ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, autora „Prawdy” oraz ostatnio, redaktora Witolda Gadowskiego.

  Odpowiedz
  • 24 listopada 2018 o 18:23
   Permalink

   Proszę skorygować na : jednoznacznego stanięcia w prawdzie

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net