15 czerwca 2024
Kościół i wiara

Ks. Kneblewski z zakazem działalności medialnej. „Ośmielił się” skrytykować WOŚP

Ks. Roman Kneblewski otrzymał od biskupa zakaz działalności medialnej z powodu treści krytykującej Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (WOŚP). – Jednocześnie zakazu działalności medialnej nie dostają księża czy biskupi, którzy jawnie atakują wiarę katolicką, wprowadzają zamęt i zrównują katolicyzm z fajnizmem czy dobroludzizmem – ocenił założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

Dekret w tej sprawie wydał bp bydgoski Krzysztof Włodarczyk. Portal „Niedzieli” przyznaje, że „jest to reakcja na ostatni wpis duchownego zamieszczony na Facebooku, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

– Ks. Kneblewski zamieścił zdjęcie dzieci ubranych w mundurki Hitlerjugend, które zbierają pieniądze do puszki. Porównał tym samym wolontariuszy WOŚP do nazistowskiej formacji młodzieżowej – relacjonuje portal.

– Wobec powyższego z dniem 31 stycznia 2023 r., zakazuję Księdzu wypowiadania się w mediach wszelkiego typu i prowadzenia działalności medialnej zarówno w Internecie jak i formie konwencjonalnej – napisano w dekrecie z 30 stycznia.

Jak widać, ksiądz biskup bardzo przejmuje się opiniami lewicowych i – delikatnie mówiąc – nieprzychylnie nastawionych do Kościoła mediów. Dlaczego? Nie wiemy, choć się domyślamy.

Decyzję biskupa Włodarczyka skomentował założyciel naszego portalu Dominik Cwikła.

– Ks. Roman Kneblewski dostał zakaz działalności medialnej, bo skrytykował inicjatywę pewnej fundacji, która ma tysiące wiernych, bezmyślnych sekciarzy w kraju i której otoczka urosła już lata temu do rangi świeckiego kultu. Jednocześnie zakazu działalności medialnej nie dostają księża czy biskupi, którzy jawnie atakują wiarę katolicką, wprowadzają zamęt i zrównują katolicyzm z fajnizmem czy dobroludzizmem – napisał na Facebooku Dominik Cwikła.

– Zakazy obejmują wyłącznie tych kapłanów, którzy przypominają podstawy wiary i nazywają zło złem – stwierdził Cwikła

niedziela.pl / facebook.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net