4 grudnia 2023
Kościół i wiaraWiadomości

Ks. Oko: przemoc jest zapisana w Koranie, w hadisach

YouTube

Znany kapłan i profesor zwraca uwagę, iż agresja jest nieodłączną częścią islamu. Przemoc wpisana jest w święte teksty tej religii, choćby w Koran, ale również w hadisach. Ksiądz Dariusz Oko przypomina także o przyczynach coraz silniejszej islamizacji, które leżą w laicyzowaniu się społeczeństw zachodnich.

Zdaniem ks. Oko przemocy nie da się wyłączyć z religii muzułmańskiej. – Jest zapisana w Koranie, także w hadisach, czyli historiach z życia Mahometa, w Sirze – jego życiorysie. To trzeba wiedzieć, żeby rozumieć jak funkcjonują muzułmanie, w co oni wierzą, szczególnie ci, którzy w to się angażują – bo oczywiście w każdej religii są słabo zaangażowani – tłumaczy kapłan. – Ale są gorliwcy, którzy starają się na sto procent. Trzeba wiedzieć, czym ci ludzie są karmieni – zauważa ksiądz profesor.

Ks. Dariusz Oko miał bezpośrednio do czynienia z islamem i jego wyznawcami. Przez lata odwiedził ponad 60 krajów, gdzie mahometanizm jest wiodącą religią. – Jeśli czytamy Koran, to widzimy, że ci, którzy dokonują takich zamachów, właśnie realizują Koran – że to jest zapisane, że jest tam przynajmniej potencjał do takiego usprawiedliwienia. Dlaczego? Należy pamiętać, że takie było samo życie Mahometa. Trzeba pamiętać jak wyglądało nauczanie i życie Mahometa – przypomina ksiądz, negując teorie o złej interpretacji Koranu przez terrorystów.

Ks. Oko zwraca uwagę nie tylko na skutki postępującej islamizacji, ale także na jej przyczyny. – Bogate społeczeństwa Zachodu, które często w tym bogactwie się degenerują, i ta degeneracja, niestety, też przerzuca się częściowo na Kościół katolicki, wymierają. W to miejsce wchodzi islam – tłumaczy ksiądz profesor. Jak przyznaje, coraz trudniej jest głosić wprost prawdę na temat islamu i Koranu, ponieważ uważane jest to za „niepoprawne politycznie”. – W Niemczech można trafić do więzienia za mówienie prawdy o Mahomecie, kim był Mahomet. Oczywiście robią to też dlatego, że boją się konfliktów – stwierdza z żalem ksiądz. – Po kolejnym zamachu, po kolejnym akcie terroru, po kolejnym zabójstwie, te tłumaczenia nieraz przypominają mi tłumaczenia profesorów marksizmu, komunizmu – przywołuje. – Jest cała opowieść ludzi o lewicowym nastawieniu, że „komunizm zasadniczo jest dobry, a ta zbrodnia to tylko wypaczenie, kolejna zbrodnia i kolejna…”. Te tłumaczenia islamu często przypominają takie właśnie tłumaczenia komunizmu – że „to nic nie ma wspólnego” – czytamy w wypowiedzi księdza opublikowanej przez Radio Maryja.

radiomaryja.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Magdalena Gotowicka

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania pożeraczka filmów. Pasjonatka twórczości Tolkiena.

Więcej artykułów autora

Magdalena Gotowicka

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Z wykształcenia polonistka, z zamiłowania pożeraczka filmów. Pasjonatka twórczości Tolkiena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net