Ks. prof. Bux: „Wierni potrzebują wiary a nie socjalizmu. Kolejny papież musi być katolicki”

Były konsultant Kongregacji Nauki Wiary i znawca liturgii, ks. prof. Nicola Bux w rozmowie z Edwardem Pentinem opublikowanej na blogu Aldo Marii Vallego „Duc in altum” skrytykował pontyfikat Franciszka i wypowiedział się na temat przyszłego konklawe. Jak podkreślił, priorytetem kardynałów musi być „papież katolicki”, który wypełni kilka istotnych zadań.

Kapłan podkreślił, że nastroje w Watykanie robią się „coraz bardziej poważne” z powodu oczekiwania na kolejne konklawe.

– Niezadowolenie jest bardzo duże, przy tym jego część jest naturalnie skryta, nie wypowiada się i oczekuje końca tego pontyfikatu. Papież powiedział prawosławnemu patriarsze Cyrylowi, że musimy mówić językiem Jezusa, a nie językiem politycznym. Właśnie tak! […] Dla prawdziwych znawców Watykanu bilans pontyfikatu Franciszka oznacza zejście z poziomu jego poprzedników w dziedzinie nauczania wiary i moralności, o finansach nie wspominając. Przyczynił się on do wzmocnienia sekularyzacji Zachodu, bo papież zajmuje się kwestiami socjalnymi i politycznymi oraz wspiera duchowość bez tożsamości – stwierdził ks. prof. Nicola Bux.

„Kult papiestwa”

Dodał, że obecnie panuje „kult papiestwa”. – Ludzie średniowiecza oddzielali rolę papieża od osoby, która ją pełniła, tak samo jak odróżniamy Kościół od ludzi Kościoła, to co ludzkie od tego, co boskie. Dlatego Dante mógł wysyłać papieży do piekła – stwierdził uczony kapłan.

Zwrócił uwagę, że w dzisiejszych czasach wielu tych, którzy byli zwolennikami Franciszka, dystansuje się od niego ze względu na „chaos i despotyzm”. Tzw. „umiarkowani” są niespokojni, zaś kardynałowie zaprzeczają sobie nawzajem. Wskazał przy tym na wystąpienia kardynałów Marxa i Hollericha z jednej strony, z drugiej zaś Müllera i Pella.

– Ani papież ani prefekt Kongregacji Nauki Wiary nie mówią jednak, kto ma rację – podkreślił ks. prof. Bux.

Natomiast problemy Kościoła rosną. W Ameryce łacińskiej już tylko 52 proc.mieszkańców to katolicy. 25 proc. zaś dołączyło „do rozmaitych sekt i grup”. Ks. Bux zacytował „Wall Street Journal” ze stycznia, gdzie napisano, że „Kościół katolicki wybrał ubogich, a ubodzy wybrali zielonoświątkowców”.

„Papież musi być katolicki. Wiara a nie socjalizm”

Ks. prof. Nicola Bux zwraca również uwagę, że problemy biorą się z tego, że Kościół, zamiast na wierze, skupia się na kwestiach socjalnych, politycznych i ekologicznych. – Wierni potrzebują tymczasem wiary, a nie socjalizmu – stwierdził kapłan.

Następnie ks. prof. Bux zwrócił uwagę, że papież musi być związany nauczaniem Kościoła, a nie uprawiać samowolkę, jak „absolutny władca”. Papież również podlega prawu Bożemu. Ks. Bux podkreślił, że już św. Paweł upominał św. Piotra. Tymczasem działania Franciszka są „antyekumeniczne”, szczególnie, gdy chodzi o prawosławie. Z kolei traktowanie biskupów, zdaniem kapłana, „przypomina pod względem swobody usuwania z urzędu hierarchów postępowanie raczej islamskiego muftiego”.

– W opinii czołowych świeckich i duchownych następne konklawe musi wybrać papieża, który będzie świadomy swojej misji apostolskiej, zobowiązań i obowiązku zachowania status generalis Ecclesiae – mówił ks. prof. Nicola Bux. – Priorytetem konklawe jest więc papież katolicki, gdyż w przeciwnym razie utrata wiary będzie nie tylko konsekwencją, ale i przyczyną sekularyzacji chrześcijaństwa – stwierdził.

– Aby położyć kres zamieszaniu w Kościele, następne konklawe musi poszukać kandydatów, którzy odpowiedzą na dubia o „Amoris laetitia” i sprostują „Evangelii gaudium”, w którym stwierdza się, że największym złem społecznym jest nierówność, czyli zły podział bogactw, a nie grzech – podsumował kapłan.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Ks. prof. Bux: „Wierni potrzebują wiary a nie socjalizmu. Kolejny papież musi być katolicki”

  • 29 kwietnia 2022 o 17:45
    Permalink

    Nowy papież musi być przede wszystkim młody i energiczny, być doskonałym mówcą i pozbawiony jakichkolwiek podejrzeń co do kwestii pedofili.
    Kolejny słaby staruszek z problemami poruszania się, ledwo czytający z kartki, to będzie kolejny etap do upadku KK.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net