Ks. prof. Tadeusz Guz: Ograniczenia państwa sięgają bramy wejściowej świątyni, nie mogą dotyczyć jej wnętrza (WIDEO)

– W świetle konkordatu i prawa Bożego nikt nie może ograniczać dostępu do sakramentów świętych – powiedział ks. prof. Tadeusz Guz w Radiu Wnet. Kapłan zwrócił uwagę, że rządowe restrykcje dotyczące kościołów są sprzeczne z konkordatem.

Ks. prof. Tadeusz Guz skrytykował lockdown i nazwał „poważnym błędem” paraliżowanie polskiego gospodarki przez rząd. To, czy firma może działać, powinno pozostać w kwestii właściciela.

– Pamiętamy wypowiedź profesora Simona który powiedział że zamknąć cmentarze bo tam się można zarazić – przypomniał ks. prof. Guz i podkreślił, że podobnych zastrzeżeń nie miał wobec tzw. strajku kobiet.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Odnośnie restrykcji nałożonych na Kościół rzymskokatolicki, kapłan zwrócił uwagę, że relacje między warszawskim rządem a Kościołem reguluje konkordat. – Podmiotem Kościoła w Polsce jest Stolica Apostolska, stąd też Kościół w Polsce ma immunitet – powiedział ks. Guz. Oznacza to, że ograniczenia nakładane przez rząd „kończą się na progach kościoła”.

– Kościół w Polsce ma immunitet. A co to oznacza? To, że wszelkie ograniczenia w świetle prawa konkordatowego sięgają do bramy wejściowej świątyni, ale nie mogą dotyczyć jej wnętrza – podkreślił ks. prof. Tadeusz Guz. – W świetle konkordatu i – co więcej – w świetle prawa Bożego, nikt nie może regulować dostępu katolików w Polsce i na całym globie do sakramentów świętych – kontynuował kapłan i dodał, że świątynie powinny być otwarte tak, jak sklepy spożywcze, ponieważ „człowiek wierzący potrzebuje kościoła jak chleba”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Ks. prof. Tadeusz Guz: Ograniczenia państwa sięgają bramy wejściowej świątyni, nie mogą dotyczyć jej wnętrza (WIDEO)

  • Avatar
    26 marca 2021 o 15:34
    Permalink

    Przecież to chodzi o pozbawienie amajątku Polaków

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.