24 maja 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Ks. Tadeusz Guz: Proaborcyjni politycy nie mogą przyjmować Komunii Świętej

YouTube CEPowisle

Ksiądz profesor Tadeusz Guz, wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim przytoczył nauczanie Kościoła w kwestii mordowania nienarodzonych dzieci. Dodał też, że politycy Zjednoczonej Prawicy hołdują „antyboskiej, antyludzkiej i antypolskiej ideologii socjalistyczno-komunistycznej”.

Ks. prof. zwrócił uwagę, że o ile politycy PiS deklarowali nieraz, że są za życiem, o tyle nie robią nic, by zmienić obecne prawo zezwalające na zabójstwo dziecka poczętego w przypadku gwałtu oraz zagrożenia zdrowia lub życia matki. Stwierdza, że wszyscy, którzy na to przyzwalają, ponoszą bardzo poważne konsekwencje.

Prawodawcy w państwach, gdzie dopuszczone jest jakiekolwiek prawne zabójstwo dziecka poczętego są z samego faktu zaistnienia każdej aborcji ekskomunikowani i nie mogą przystępować do sakramentu Komunii Świętej – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. prof. Tadeusz Guz.

– Wszyscy ludzie, którzy zabijają nienarodzone dzieci, czyli rodzice, matka, ojciec, krewni, czy przyjaciele oraz wszyscy ich materialni lekarze zabijający dzieci i ich asystenci: lekarz i pielęgniarki oraz dyrekcja placówki aborcyjnej i formalni współpracownicy, prawodawcy w państwach, gdzie dopuszczone jest jakiekolwiek prawne zabójstwo dziecka poczętego (…) są z samego faktu zaistnienia każdej aborcji ekskomunikowani i nie mogą przystępować do sakramentu Komunii św. oraz ryzykują utratę swojej wiecznej przyszłości w Niebie – dodał kapłan.

Ugięcie się przed inspiratorami „czarnych marszów” jest kontynuowaniem i hołdowaniem antyboskiej, antyludzkiej i antypolskiej ideologii socjalistyczno-komunistycznej, która w ponadtysiącletniej historii Polski jako pierwsza wprowadziła to bestialskie bezprawie zabijania dzieci nienarodzonych w majestacie „prawa” w PRL. Czyżby dziedzictwo PZPR było dla wielu polityków z prawa i z lewa w Polsce ważniejsze aniżeli dziedzictwo Ewangelii św. czy nauczania Kościoła św. opartego na Skale Piotra Apostoła? – zauważył ksiądz profesor Guz.

wp.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net