„Kultura białej supremacji!” – krzyczy Ocasio-Cortez, pokazując na pomnik misjonarza, który poświęcił życie dla trędowatych Hawajczyków (WIDEO)

Alexandra Ocasio-Cortez oburzyła się ostatnio „kulturą białej supremacji”. Demokratka mówiła o posągu Damiena De Veuster, który faktycznie, był białym Belgiem. Ale to, że ten katolicki misjonarz poświęcił życie, by pomagać chorym na trąd na Hawajach, zapomniała wspomnieć.

Senator Ocasio-Cortez zamieściła na Instagramie nagranie, w którym pokazywała wnętrze Kapitolu. Pojawiła się m.in. Narodowa Kolekcja Posągów, która składa się ze 100 pomników podarowanych przez wszystkie stany USA. Upamiętniają one najważniejsze osoby w ich historii.

Przechodząc koło pomnika De Veustera, który podarowały Hawaje, senator Demokratów Alexandra Ocasio-Cortez oceniła go jako „przykład kultury białej supremacji”.

– Nawet kiedy wybieramy posągi aby opowiedzieć historię kolonizowanych miejsc, opowiadamy historie kolonizatorów i osadników – i dosłownie nikogo innego. To nie królowa Lili’uokalani z Hawajów, jedyna królowa regentka Hawajów, została unieśmiertelniona i to nie jej historię opowiedziano – przekonywała lewaczka.

Do materiału odniósł się biskup pomocniczy Los Angeles, Robert Barron.

– To szalone i oburzające – ocenił i wyjaśnił, kim był katolicki misjonarz. Przypomniał, że na Hawaje przybył, gdy te były jeszcze niepodległym królestwem, a nie kolonią. Wśród miejscowych zdobył przydomek „apostoł trędowatych”, ponieważ swoje życie poświęcił właśnie trędowatym Hawajczykom, których zsyłano na wyspę Molokai. Zgłosił się do tej pracy na ochotnika.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.