LGBT na synodzie archidiecezji warszawskiej. Bp Jarecki: „Nikogo nie wykluczamy”. O środowiskach tradycyjnych jednak ani słowa

– Jeżeli środowiska LGBT wyrażą wolę zaangażowania w synod, nie wykluczymy ich. Niech przepracują te tematy i niech prześlą wyniki dyskusji do nas. Nikogo nie wykluczamy – powiedział biskup Piotr Jarecki o synodzie archidiecezji warszawskiej. Wśród różnych wymienianych środowisk nie padły jednak słowa o rzymskich katolikach przywiązanych do Tradycji.

Hierarcha mówił, że w związku z synodem działa już sekretariat oraz osoby delegowane do kontaktu z zespołami synodalnymi. – Będzie to reprezentacja Kościoła: dwie osoby świeckie: kobieta i mężczyzna oraz ksiądz – zaznaczył bp Jarecki.

– Stworzymy szeroki zespół synodalny, który będzie reprezentował poszczególne środowiska w diecezji: radę kapłańską, radę duszpasterską, uniwersytety katolickie i świeckie, środowiska katolików świeckich takie jak Klub Inteligencji Katolickiej czy Więź i tak dalej – dodał hierarcha. Warto zauważyć, że wspomniane przykłady „środowisk katolików świeckich” to przedstawiciele tzw. „Kościoła” otwartego, którego prezentowane idee są sprzeczne z nauczaniem Kościoła. Mimo tego biskup zapewnia, że „władze archidiecezji warszawskiej chcą docierać do wszystkich środowisk w Kościele warszawskim po to, by każdy mógł się wypowiedzieć”.

– Nikt nie zostanie pominięty, nawet środowiska LGBT. Jeżeli środowiska LGBT wyrażą wolę zaangażowania w synod, nie wykluczymy ich. Niech przepracują te tematy i niech prześlą wyniki dyskusji do nas. Nikogo nie wykluczamy – zapewnił bp Piotr Jarecki.

Spotkania synodalne odbywać się mają w parafiach. Rozpoczynać mają się od modlitwy oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. – Parafie mają prawo dodać do problematyki wskazanej w Vademecum tematy, które są charakterystyczne i ważne dla tej konkretnej wspólnoty – powiedział bp Jarecki.

Parafie opracować mają „syntezę zebranych doświadczeń”, która trafi do dekanatów. Dokumenty dekanatu z kolei użyte zostaną do 10-stronicowej syntezy podsumowującej etap diecezjalny.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “LGBT na synodzie archidiecezji warszawskiej. Bp Jarecki: „Nikogo nie wykluczamy”. O środowiskach tradycyjnych jednak ani słowa

 • 20 października 2021 o 08:48
  Permalink

  Jazda na LPG to nic nowego tylko popielnik trzeba częściej czyścić

  Odpowiedz
 • 20 października 2021 o 10:55
  Permalink

  Ja mam pomysla – koscioly przekazac na kluby mlodziezowe, natomiast siedziby biskupow, jak i ksiezy na domy spokojnej starosci, dla matek samotnie wychowujacych dzieci, dla ludzi skrzywdzonych przez zbrodnie pedofilskie…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net