Masakra w Etiopii. 750 chrześcijan zamordowano. Poseł Lewicy: Po co Kościół się tam pchał?

– Co najmniej 750 osób zginęło w masakrze przed kościołem Matki Bożej z Syjonu w Aksum w regionie Tigraj. Ludzie, którzy ukryli się przed napastnikami w świątyni należącej do Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, zostali wyprowadzeni na zewnątrz i rozstrzelani – poinformowało „Vatican News”. – A po co kościół [pisownia oryg. – red. Kr] katolicki tam się pakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń? – skomentowała poseł Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska.

„Church Times UK” podaje, że masakrę urządziły wojska rządu etiopskiego i amharska milicja. W kościele ukrywało się około tysiąca osób.

– Bardzo niewiele informacji o masakrze przedostało się do zachodnich mediów, ponieważ komunikacja z regionem Tigraj jest ograniczona ze względu na panujący tam konflikt. Dziennikarzom nie wolno przebywać na terenach, gdzie znajduje się zaatakowana świątynia – podaje serwis watykański.

– A po co kościół katolicki tam się pakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń? – napisała poseł Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska w komentarzu na Facebooku.

– Wrażliwość i tolerancja. Boję się, co by poseł Lewicy powiedziała, gdyby żyła w trakcie niemieckiej okupacji i poszłaby info o zagazowaniu Żydów w obozie – skwitował dziennikarz Dominik Cwikła.

Oburzenie wypowiedzią poseł było na tyle duże, że partia zapowiedziała wyciągnięcie konsekwencji, odcięła się również od zaprezentowanego stanowiska.

W Etiopii od kilku lat nasila się prześladowanie chrześcijan przez rząd. Ponadto to nie pierwsza masakra w tym kraju w ostatnim czasie. Jak informowaliśmy we wrześniu, kilkuset chrześcijan – w tym kobiety i dzieci – zostało wymordowanych przy wsparciu władz w regionie Oromia.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

2 thoughts on “Masakra w Etiopii. 750 chrześcijan zamordowano. Poseł Lewicy: Po co Kościół się tam pchał?

 • Avatar
  25 stycznia 2021 o 01:01
  Permalink

  A od kiedy chrześcijanie czczą Matkę Boską. Co za idiotyzm. Zabili pogan to wszystko w temacie. :D

  Odpowiedz
  • Avatar
   27 stycznia 2021 o 08:11
   Permalink

   Może byś włożył jakiś mózg do swojego pustego łba?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.