21 czerwca 2024
Kościół i wiara

Masoneria nie odpuszcza już Afryce. Abp o wielkim poziomie korupcji. Bez nich nie ma szans na karierę

Społeczeństwo krajów Afryki centralnej jest skorumpowane przez masonerię – alarmuje portal watykański. Przewodniczący episkopatu Republiki Konga abp Bienvenu Manamika Bafouakouahou wskazuje, jak wielkie wpływy mają już wrogowie Kościoła na Czarnym Lądzie. Zaznacza, że „presja masonów jest bardzo silna”.

Abp Bafouakouahou zwrócił uwagę, że lokalne elity mają w Afryce marne szanse na oparcie się wpływom masonerii. Hierarcha podkreśla, że nawet osoby kompetentne i zdolne nie mogą uzyskiwać ważnych stanowisk, jeśli nie wstąpią w szeregi wrogich Kościołowi organizacji.

Dalej zwraca uwagę, że masoneria w Republice Konga już się z tym nawet nie kryje. Ma działać „całkiem jawnie i rekrutuje wielu młodych”.

– Kościół przestrzega przed nią katolików, ale wie, że stają oni przed bardzo poważnym dylematem, bo nawet jeśli są dobrze wykształceni, to nie otrzymają stanowiska, jeśli nie będą w masonerii. Dla nas jest to poważny problem duszpasterski – stwierdził przewodniczący episkopatu Republiki Konga abp Bienvenu Manamika Bafouakouahou.

Arcybiskup zwrócił również uwagę na działalność wspólnot heretyków zielonoświątkowych. Jego zdaniem ci prowadzą „wojnę partyzancką” z Kościołem na polu duchowym.

Portal watykański podkreśla. że „sieją zamęt w wierze katolików, oferując szybkie i łatwe rozwiązania ich problemów”.

vaticannews.va

fot. ilustracyjne/fot. Wiki/YT/Monseigneur Bienvenu MANAMIKA BAFOUAKOUAHOU (kolaż Kr)

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net