28 września 2023
Kościół i wiaraWiadomości

Matka Teresa wzorem dla chrześcijanina

Manfredo Ferrari, licencja CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons

W 20. rocznicę śmierci Matki Teresy z Kalkuty Kościół zachęca do naśladowania tej świętej poprzez czerpanie miłości ze źródła, jakim jest Bóg, a następnie oddawanie jej bliźnim.

5 września 1997 roku odeszła do nieba święta Matka Teresa, będąca wzorem i autorytetem moralnym nie tylko dla chrześcijan, ale i dla wielu osób innych wyznań czy niewierzących. Zasłynęła swoją działalnością charytatywną. Jak podkreślił biskup Marek Solarczyk podczas uroczystej Mszy św. odprawionej wczoraj na warszawskim Bródnie, nie można pomagać, jeśli nie czerpie się miłości od Boga. – Kochać to być darem dla innych – przypomina biskup. – Jesteśmy w stanie pomóc innym na miarę naszej bliskości z Bogiem – dodaje.

Uroczysta Eucharystia odprawiona została w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, gdzie będzie można do końca września obejrzeć wystawę poświęconą świętej. To właśnie na Bródnie działa jeden z wielu ośrodków prowadzonych przez następczynie Matki Teresy – Misjonarki Miłości. Siostry organizują m.in. darmowe posiłki i kąpiele dla osób bezdomnych.

Obecnie na całym świecie działa kilka tysięcy Misjonarek Miłości, które w kilkuset krajach wspierają bezdomnych, ubogich, chorych i potrzebujących.

TUTAJ zaś znajduje się sylwetka świętej.

radiowarszawa.com.pl, motherteresa.org, Kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net