Matki księży wyruszą do Watykanu w pielgrzymce, by zanieść Franciszkowi list

Francuscy katolicy powołali stowarzyszenie „La Voie Romaine”, w ramach którego matki kapłanów zaniosą do Watykanu list do Franciszka z prośbą o złagodzenie restrykcji wobec przedsoborowej liturgii. Pielgrzymka wyruszy na początku marca.

Wierni związani z „La Voie Romaine” uważają, że restrykcje wobec tzw. Mszy świętej trydenckiej wynikają z błędnego postrzegania tradycjonalistycznych wspólnot przez niektórych hierarchów w Kościele. Chcą przekonać Franciszka do zmiany decyzji, którą zawarł w kontrowersyjnym motu prioprio „Traditionis custodes”.

6 marca pielgrzymka francuskich wiernych wyruszy z Paryża. 1 maja ma dotrzeć do Rzymu. Pielgrzymi będą mieć ze sobą skrzynię z listami napisanymi przez francuskich chrześcijan oraz innych krajów w obronie przedsoborowej liturgii.

Pielgrzymkę ma prowadzić grupa matek kapłanów, które martwią się o los swoich synów, którzy zostali powołani do celebrowania Mszy świętej w tzw. rycie trydenckim.

– Te matki wyraziły chęć działania i pójścia do Rzymu, więc zaproponowaliśmy, by zaniosły do Watykanu listy. Zaniosą nasze świadectwo z tą wrażliwością, jaką ma tylko serce matki – powiedział w rozmowie z „National Catholic Register” Benoît Sévillia, założyciel stowarzyszenia „La Voie Romaine”.

Początkowo organizacja zbierała listy do 31 grudnia. Termin jednak zmieniono na dzień poprzedzający wymarsz. List do Franciszka można wysłać za pośrednictwem strony internetowej stowarzyszenia lub e-mailem.

– Inicjatywa jest otwarta dla wszystkich – zarówno tych, którzy uczestniczą w mszach trydenckich, jak i tych, którzy tego nie robią, ale uważają sprawę za ważną – zaznacza pch24.pl.

Na chwilę obecną, w pielgrzymce poza Francuzami udział wezmą Amerykanie, Portugalczycy i Meksykanie. Pielgrzymka ma charakter otwarty i każdy może do niej dołączyć.

– Celem jest pokazanie papieżowi, że serce Kościoła bije także w takich chrześcijanach, zwłaszcza w takich krajach, jak Francja – podkreślił Sévillia.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net