Meksykańska diecezja zapowiada, że proaborcyjni politycy nie otrzymają Komunii Świętej

Meksykańska diecezja Culiacan ogłosiła, że politycy, którzy poparli nowe prawo poszerzające prawo do mordowania dzieci w stanie Sinaloa, nie będą mogli otrzymać Komunii Świętej. Nie będą również mogli być rodzicami chrzestnymi. „Catholic News Agency” podkreśla, że politycy ci znaleźli się w stanie „obiektywnie niegodnym, by otrzymać Ciało i Krew Chrystusa”.

– Czy deputowany lub jakakolwiek inna osoba, która uważa się za katolika, otwarcie współdziałając lub uchwalając prawa przeciwko życiu, może otrzymać Komunię Świętą? Nie – stwierdził w oświadczeniu ks. Miguel Angel Soto Gaxiola.

Oświadczenie wydano po zmianie przepisów dotyczących mordowania dzieci w stanie Sinaloa. Politycy przegłosowali możliwość pozbawienia życia nienarodzonego dziecka do 13 tygodnia życia.

Kościół, poza zakazem przystępowania do Komunii Świętej, zabrania politykom głosującym za zmianą prawa bycia rodzicami chrzestnymi.

– Wielu ludzi jest dziś zgorszonych przez publiczną zdradę nauczania Kościoła i moralności przez prawodawców, którzy mienią się katolikami – podkreślił ks. Gaxiola.

Kapłan stoi na czele diecezjalnej Komisji ds. Życia, Rodziny, Młodych i Świeckich. Jak zauważył, wyjaśnienia polityków twierdzących, że osobiście uznają mordowanie nienarodzonych dzieci za niemoralne, ale nie chcą zakazywać tego innym, są „pozbawione wartości”. Następnie przywołał również encyklikę „Evangelium Vitae” papieża Jana Pawła II. Stąd przypomniał, że czyn wewnętrznie zły nigdy nie może być zgodny z prawem, gdyż sprzeciwia się prawom Boga, zapisanym w sercu każdego człowieka.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net