Mężczyzna może zostać skazany, bo modlił się w milczeniu

W Bournemouth w Anglii pod ośrodkiem aborcyjnym stał samotnie mężczyzna, który w ciszy się modlił. Teraz grozi mu wyrok za „antyspołeczne zachowanie”.

Brytyjczyk ponad 20 lat temu zlecił zamordowanie swojego nienarodzonego dziecka. Od tamtej pory mężczyzna nawrócił się.

Stojąc tyłem do ośrodka mordującego dzieci, mężczyzna modlił się w ciszy. W ten sposób chciał nie urazić uczuć klientów placówki jak i pracowników.

Komuś jednak jego obecność musiała zawadzać. Podeszli do niego bowiem policjanci, którzy zapytali, po co stoi w tym miejscu.

– Modlę się za mojego syna, który nie żyje – odpowiedział mężczyzna.

Jak się okazuje, w Bournemouth lokalne władze uchwaliły wcześniej lokalne przepisy wprowadzające absurdalne wręcz zakazy dotyczące modlitwy w okolicy ośrodka aborcyjnego. Podobne działania w ostatnim czasie podjęły władze wielu miast w Anglii.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

– Rozporządzenie rady miejskiej mówi o karze 100 funtów grzywny albo wyroku skazującym za akt jakiejkolwiek dezaprobaty przed ośrodkiem aborcyjnym. Do „zachowań antyspołecznych” zaliczono odmawianie różańca, czynienie znaku krzyża, recytowanie Pisma Świętego, kropienie wodą święconą, a nawet modlitwę, prowadzoną bez jakichkolwiek oznak zewnętrznych. Tego typu lokalne rozporządzenia coraz powszechniej wdrażane są przez samorządy Anglii i Walii – podkreśla portal vaticannews.va.

Jak widać, kary za myślozbrodnię to już nie tylko orwellowska fikcja.

– Nikt nie powinien być karany za to, w co wierzy – szczególnie wtedy, gdy wyraża to w zaciszu własnego umysłu – stwierdzono w oświadczeniu Alliance Defending Freedom UK.

Watykański portal podkreśla, że to nie jedyna tego typu sytuacja na Wyspach w ostatnim czasie.

– W ubiegłym roku w Birmingham aresztowano kobietę za to, że stała bez ruchu i modliła się przed zakładem aborcyjnym, który był wówczas zamknięty. Isabel Vaughan-Spruce postawiono cztery zarzuty naruszenia bezpieczeństwa publicznego – napisano.

– Szybkie rozprzestrzenianie się nakazów kryminalizujących postawę takich ludzi jak Isabel i Adam, powinno być przebudzeniem dla wszystkich tych, którzy cenią wolność słowa – nawet wolność myśli – bez względu na ich poglądy na temat aborcji – podkreśla Alliance Defending Freedom UK.

vaticannews.va

fot. ilustracyjne/fot. zaya odeesho/unsplash.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net