MOCNE! Ks. prof. Tadeusz Guz o restrykcjach, „do których państwo nie ma prawa”: Kompletnie się nie przejmujcie, my pracujemy dla Boga, a nie dla diabła (WIDEO)

Choć niestety mnóstwo księży oraz biskupów na terenie Polski posłusznie stosuje się do rządowej narracji o śmiertelnej pandemii zabójczego koronawirusa, są i tacy, którzy zachowują się jak trzeba, a nieliczni także publicznie nazywają trwającą hucpę po imieniu. Jednym z nich jest ks. prof. Tadeusz Guz. We fragmencie nauczania w ostrych słowach krytykuje samo państwo, które wprowadza bezprawne zakazy. Poucza również, jak radzić sobie w obecnej sytuacji, gdyby służby kogoś nękały z powodu narzuconych restrykcji.

– Zakazami, do których państwo nie ma prawa, kompletnie się nie przejmujcie – powiedział ks. prof. Tadeusz Guz. – Róbcie to, do czego Bóg was powołuje. A jeśli zapytają was jakieś służby, „dlaczego pracujecie, skoro jest zakaz”, to wy powiedzcie: „My pracujemy dla Boga. A nie dla diabła, jak wy” – dodał kapłan.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Ksiądz profesor podkreśla, że trzeba „od razu się powołać i użyć najmocniejszego argumentu”.

– My jesteśmy na ziemi po to, by wolę Bożą pełnić. Jak wypełnicie wolę diabła, to pełnijcie. To pogrążycie siebie w piekle i państwo polskie w piekle diabelskim. A my chcemy Polski niebiańskiej, bożej. Dlatego naszym zadaniem jest pełnić wolę Bożą. A nie zamykać domy, kościoły, firmy. Co to za absurd? Istny diabeł! Przechadza się bez ograniczeń na ziemi polskiej. Trzeba się temu sprzeciwić – stwierdził ks. Guz.

Zaznaczył jednak, że „nigdy nie obrażając nikogo jako człowieka, ale co do rzeczy, to trzeba być, kochani, nieprzezwyciężonym, tak, jak Pan Jezus”.

– Czy Jezus wycofał się przed jakimkolwiek cierpieniem? Czy Pan Jezus się zamknął na nas? Nic z tego. Gdy trzeba było odejść na ustronie, to tak. Ale Pan Jezus, wiemy, trzeba było pójść na krzyż – poszedł. Za zbawienie świata i Polski – mówił kapłan.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.