Mocny list do prymasa Polaka! „Domagamy się przywrócenia czci Pana Boga w przestrzeni publicznej, bez bezprawnych ograniczeń i terroru sanitarnego”

– W imieniu środowisk katolickich i patriotycznych, wysłałem list do Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka, w którym apelujemy o umożliwienie pełnego uczestnictwa w obrzędach religijnych w okresie Wielkiego Postu oraz Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – poinformował na Twitterze Robert Bąkiewicz.

– Sługa Boży, Prymas Stefan Wyszyński przestrzegał nas, że „Albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale”, dlatego w dobie postępującej radykalnej dechrystianizacji Europy, jak i coraz częstszych, brutalnych ataków na religię katolicką w Polsce, Naród Polski znajduje się u progu epokowego przewrotu, którego realizacja przesądzi o jego dalszej przyszłości, jak i przyszłości naszej Ojczyzny. Dewastacje kościołów, profanacje wizerunku Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, ataki na duchowieństwo, śmiałe nawoływania do masowej apostazji, a także przyzwalanie przez część społeczeństwa (w tym nawet katolików!) na mord nienarodzonych dzieci, są niezbitym dowodem toczącej się w Polsce bezwzględnej walki o wyparcie Pana Boga i Jego prawa z przestrzeni publicznej. Ten bezbożny światopogląd i towarzysząca mu nienawiść są wirusem o wiele groźniejszym niż ziemskie choroby, albowiem doprowadzają do śmierci duchowej, a także zaprowadzają doczesny chaos i niesprawiedliwość – czytamy w liście otwartym.

Jak zaznaczono, „wroga tego można jednak pokonać, albowiem to Pan Jezus jest naszą Drogą, Prawdą i Życiem, naszym Wodzem i Królem, lekarstwem wobec wszelkich zagrożeń duchowych oraz doczesnych”.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Tymczasem dostęp do Pana Jezusa, z którym bezpośrednio obcujemy w sakramentach, został w Polsce znaczenie ograniczony. Mija dokładnie rok od momentu, gdy władza świecka radykalnie zmniejszyła Narodowi możność bezpośredniego kontaktu z Panem Bogiem i Jego zbawczą Ofiarą, w zasadzie przy bierności, jeśli nie wręcz przyzwoleniu dużej części duchowieństwa. Poprzez wprowadzenie restrykcji i zakazu organizowania tradycyjnych
wesel, zniechęca się Polaków do zawierania sakramentalnych związków małżeńskich, skutkiem czego część katolików żyje w konkubinatach, a więc w stanie permanentnego grzechu ciężkiego. Wywiera się także naciski i represjonuje wiernych, którzy chcą publicznie oddawać część i chwałę naszemu Stwórcy poprzez modlitwę Różańcową, a także piętnuje się kapłanów organizujących pielgrzymki. W końcu, ze strony ekspertów rządowych, a nawet samych przedstawicieli rządu pojawiają się informacje o możliwych ograniczeniach najważniejszych celebracji roku liturgicznego, Wielkiego Tygodnia – napisano.

– Apelujemy zatem do Waszej Ekscelencji, aby stawił się za swoimi owcami niczym pasterz, czerpiąc ze szlachetnych wzorców wielkich poprzedników, prymasów Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego. W imieniu Narodu Polskiego domagamy się przywrócenia czci Pana Boga w przestrzeni publicznej, bez narzucanych na kult Boży bezprawnych ograniczeń i terroru sanitarnego, wbrew obowiązującym konkordatowi i Konstytucji – podkreślono w liście.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.