Muzyka powinna „ubogacać celebrację sakramentów, w szczególności Eucharystii”

Twitter Afeef Ibn Albra

Papież Franciszek w przemówieniu do chórzystów uczestniczących w spotkaniu „Muzyka w liturgii i katechezie ku nowej ewangelizacji” przypomniał, że „muzyka i śpiew stają się narzędziami ewangelizacji o tyle, o ile pomagają wam świadczyć o głębi Bożego Słowa i ubogacać celebrację sakramentów, w szczególności Eucharystii”.

Zdaniem ojca świętego, muzyka i śpiew sprawiają, że doświadczenia życiowe stają się wyjątkowe i niepowtarzalne. Oprócz tego jednoczą ludzi i sprawiają, że mimo posługiwania się różnymi językami, czujemy się jednością. Poprzez muzykę wyraża się także modlitwa człowieka.

– Nie ulegajcie pokusie bycia protagonistami, która przyćmiewa waszą rolę i upokarza aktywny udział ludu w modlitwie. Bądźcie animatorami śpiewu dla całej wspólnoty, a nie zastępujcie jej, odbierając Ludowi Bożemu możliwość śpiewania z wami i modlenia się – powiedział papież.

– Wy, którzy lepiej zrozumieliście wagę śpiewu i muzyki, nie umniejszajcie wagi innym wyrazom ludowej duchowości: świętom patronalnym, procesjom, tańcom i śpiewom religijnym, bo także i one są prawdziwym dziedzictwem religijności, która zasługuje na to, aby być docenioną i umocnioną, ponieważ jest zawsze dziełem Ducha Świętego w sercu Kościoła – ocenił.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.