„Na prawo od nas nie ma ściany, to my jesteśmy tą ścianą”. Adrian Nikiel w Korona TV (WIDEO)

– W demokracji o polityce państwa, czy rząd przetrwa czy nie, decydują czasem przypadki takie, jak to, że poseł zatrzasnął się w toalecie. Król, o którym myślimy, działa przede wszystkim jako wikariusz Chrystusa – powiedział w Korona TV Adrian Nikiel, prezes Organizacji Monarchistów Polskich.

Adrian Nikiel powiedział, że OMP to „ruch społeczny” i „wspólnota tradycjonalistyczna”, która istnieje od 1989 roku. – Od tego czasu prowadzimy działalność, którą można zdefiniować słowami: Legitymizm, tradycjonalizm, wolny rynek – powiedział gość Korona TV. Zaznaczył również, że organizacja ta to „unikalna synteza skrajnej prawicy, jej myśli w polskich warunkach”. Zdaniem prezesa OMP, „na prawo od nas jest nie tyle ściana, to my jesteśmy tą ścianą”.

Nikiel zwrócił też uwagę, że obecnie w Polsce „jesteśmy jedyną sformalizowaną strukturą, która działa na rzecz legitymizmu”. – Również jesteśmy twardymi, bezkompromisowymi tradycjonalistami katolickimi. Właściwie wszystkie nasze działania o charakterze publicznym, które podejmujemy, prowadzone są na rzecz Kościoła i Polski. Można więc powiedzieć, że najpierw jesteśmy katolikami. I z naszego katolicyzmu wynikają wszelkie dalsze konsekwencje, jeżeli chodzi o działalność publiczną – wyjaśnił.

– Jeżeli chodzi o demokrację, rządzi w niej zbiór przypadkowych jednostek. Natomiast król, o którym myślimy, działa przede wszystkim jako wikariusz Chrystusa. Jako ożywione prawo. Realizuje podstawowy cel, jakim jest zbawienie poddanych. W tym momencie właśnie takie określenia, jak „pomazaniec Boży”, „wikariusz Boga na ziemi”, „Pontifex” czy „obrońca wiary” – one definiują monarchię, o którą walczymy. To jest podstawowa różnica. Monarchia bez związku z transcendencją jest ontologicznym zerem. Natomiast demokracja z definicji nie ma żadnych związków z transcendencją. Nie może wręcz uwzględniać związku z transcendencją, gdyż liczy się tylko wola przypadkowych jednostek wyrażona w jakiejś bliżej nieokreślonej przypadkowej sytuacji, kiedy decyduje liczba. Gdy o polityce państwa decyduje czasami przypadek polegający np. na zatrzaśnięciu się posła w toalecie. O tym, czy rząd przetrwa czy nie, decydują chociażby tego typu wręcz anegdotyczne sytuacje. Czy tego typu ustrój można traktować poważnie? – mówił Adrian Nikiel.

W programie poruszono też kwestię, kto mógłby zostać królem Polski i czy jest możliwe, by nie ustanawiać monarchii w Polsce przy użyciu siły.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.