Nadał posoborowy kierunek „ekumenizmowi”. „Jestem homoseksualistą”

YouTube
YouTube

Gregory Baum, 93-letni były ksiądz katolicki i teolog, który był jednym z głównych ekspertów Soboru Watykańskiego II oznajmił, że potajemnie prowadził homoseksualny tryb życia. – Baum jest osobą, która bardziej niż ktokolwiek inny zaszkodził Kościołowi w Kanadzie – stwierdza jeden z kanadyjskich kapłanów, który specjalizował się w badaniach dokumentów episkopatu Kanady dotyczących seksualności.

Baum miał przygotowywać pierwotny projekt „Nostra aetate”. Zalecał rezygnację z podejmowania wysiłków przez Kościół, by zachęcać Żydów do uznania Chrystusa jako Mesjasza. Propagował także ekumenizm oraz marksistowską teologię wyzwolenia.

– Nie przyznawałem się do mojego homoseksualizmu w miejscach publicznych, ponieważ taki akt szczerości umniejszałby mój wpływ jako krytycznego teologa – napisał w swojej najnowszej publikacji pt. „Historia mojej ścieżki teologicznej” Baum. – Pragnąłem być wysłuchany jako teolog ufający w zbawczą moc Boga i jako osoba oddana idei sprawiedliwości społecznej, teologii wyzwolenia oraz globalnej solidarności – pisze Gregory Baum.

Były duchowny był wpływową postacią w strukturach Kościoła w Kanadzie mimo jawnie heretyckich poglądów na temat seksualności, które wyrażał na łamach wielu czasopism. Zaatakował m.in. encyklikę „Humanae Vitae” papieża Pawła VI z 1968 roku, która zakazywała stosowania antykoncepcji. Wpływ Bauma przyczynił się do ostrego „Oświadczenia z Winnipeg”, w którym kanadyjscy biskupi zasugerowali, by katolicy w kwestiach antykoncepcji kierowali się „własnym sumieniem”, a nie Magisterium Kościoła.

– W wieku 40 lat miałem pierwszy kontakt seksualny z mężczyzną. Poznałem go w restauracji w Londynie. To było ekscytujące i zarazem rozczarowujące, bo wiedziałem, co oznacza miłość, naprawdę chciałem dzielić swoje życie z partnerem – przyznaje w swojej najnowszej książce Gregory Baum.

O swojej zdradzie Kościoła i odejściu z kapłaństwa szumnie poinformował na łamach gazet. Ożenił się z rozwiedzioną zakonnicą (sic!), choć dalej utrzymywał stosunki homoseksualne. Napisał, że jego żonie „to nie przeszkadzało”.

Dr Michael Higgins, wiceprezes Mission and Catolic Identity na uniwersytecie w Fairfield w USA napisał w jednej ze swych prac, że teolog Gregory Baum „pracował na różnych stanowiskach w komisjach odpowiedzialnych za przygotowanie dokumentów soborowych”. – Rozpoczynając swoją pracę w listopadzie 1960 roku, zakończył ją w grudniu 1965 roku, przygotowując pierwszą wersję „Nostra aetate” – pisze dr Higgins.

Zdaniem ks. Foya, który specjalizował się w badaniach dokumentów episkopatu Kanady dotyczących seksualności, „Baum jest osobą, która bardziej niż ktokolwiek inny zaszkodził Kościołowi w Kanadzie”.

CWIK/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.