Najlepszy prezent dla duchownego

Czy kapłan może grzeszyć? W jaki sposób rozliczany jest ze swoich win? Jaki jest cel duchowieństwa? Odpowiedzi na te pytania poszukiwał św. Alfons de Liguori, który przelewając swoje myśli na papier, stworzył poradnik dla każdego duchownego – książkę „O godności i obowiązkach kapłańskich”.

Pozycja wydawana była wielokrotnie w różnych językach, ale dopiero w tym roku doczekała się polskiego tłumaczenia. O egzemplarze w ojczystym języku postarało się Wydawnictwo 3DOM, które opublikowało pierwszą część z pierwotnej wersji książki. Niniejsza publikacja obejmuje dziesięć rozdziałów poruszających kwestie powołania i gorliwości kapłańskiej, czy grzechu nieczystości i Mszy świętokradzkiej.

Pozycja opatrzona jest w przedmowę zawierającą Imprimatur – oficjalną zgodę władz Kościoła katolickiego na druk – wydaną przez bpa Józefa Alojzego Pukalskiego. Duchowny wyraża w niej aprobatę dla publikacji, która w Jego mniemaniu w sposób szczególny rozpatruje obowiązki i powinności kapłana trafnie posługując się Słowem Bożym oraz opiniami Ojców i Doktorów Kościoła.

Początkowo dzieło służyło jedynie samemu autorowi, wybitny Doktor Kościoła korzystał z niego przy dawaniu rekolekcji kapłanom. Publikacja okazała się jednak na tyle istotna i bogata w duchowe, wartościowe treści, że postanowiono powielić ją i rozpowszechnić tak, aby stanowiła przedmiot rozmyślania dla tych duchownych, którzy nie mogli korzystać osobiście z ćwiczeń.

Co ważne, polskie wydanie jest wiernym odzwierciedleniem oryginału. Tłumacz zachował formę i stylistykę minionych lat, nie stanowi to jednak przeszkody w pełnym zrozumieniu treści publikacji. Dzieło będzie idealnym prezentem dla każdego kapłana, w którym bez wątpienia rozbudzi Ducha Bożego oraz przypomni mu o jego misji i zobowiązaniach.

Wierzymy, że książka stanowi cenny drogowskaz i ponadczasowe źródło uświęcenia duchowieństwa, a Czytelnicy nieraz będą powracać do lektury, by rozwiązywać trudności związane ze swoją posługą. Niech ta pozycja będzie wsparciem duchowym i dobrą radą we wszelkich przeciwnościach losu i napotykanych rozterkach. Publikację możesz znaleźć już teraz w księgarni Wydawnictwa 3DOM.

Materiały promocyjne Wydawnictwa 3DOM

Portal Kontrrewolucja.net jest patronem medialnym książki

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net