Biskup apeluje, by neokatechumenat przestrzegał liturgii

YouTube

Michael Campbell, biskup Lancaster, stwierdził, że praktyki liturgiczne w ramach neokatechumenatu budzą sporo wątpliwości. Hierarcha zaapelował, by członkowie neokatechumenatu odprawiali Mszę św. zgodnie z zasadami liturgii.

Bp Campbell docenia fakt, że neokatechumenat stał się dla wielu ludzi „błogosławieństwem”, jednak podkreślił, iż praktyki liturgiczne obecne w obrębie ruchu „budzą narastający niepokój”. Hierarcha Lancaster domaga się od swoich wiernych, by w ramach neokatechumenatu odprawiali Msze św. przy ołtarzu, a także by przyjmowali Najświętszy Sakrament od razu po podaniu. Reguły wprowadzone przez bpa Campbella, które weszły w życie 1 czerwca, nie podobają się niektórym prominentnym członkom neokatechumenatu. Odpowiedzialny za neokatechumenat w północnej Anglii Paul Hayward apeluje, by wstrzymać się ze zmianami do czasu bezpośredniego spotkania z biskupem. – Błagaliśmy go, by nie wprowadzał niczego z tego zanim zdążymy wyjaśnić, jak i dlaczego robimy różne rzeczy – twierdzi Hayward.

To nie pierwszy przypadek, gdy biskup domaga się od członków neokatechumenatu poszanowania dla liturgii. Podobne decyzje padły w tym roku na wyspie Guam. Tamtejszy arcybiskup Michael Byrnes zawarł swoje wytyczne w liście pasterskim, gdzie podkreśli, by Najświętszy Sakrament spożywano natychmiast po podaniu, a także by celebrans przyjmował Ciało i Krew Chrystusa przed rozprowadzeniem ich wśród wiernych. – Im szybciej doprowadzimy do jedności i powszechnie przestrzegać się będzie w archidiecezji uniwersalnych norm ustanowionych przez Kościół, a określających zasady celebrowania Mszy Świętej, tym prędzej znajdziemy się na drodze prowadzącej do pogodzenia ze sobą i uzdrowienia naszej podzielonej diecezji – napisał w liście abp Byrnes.

pch24.pl, catholicherald.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net