Nepal dyskryminuje chrześcijan

foto: TUBS, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
foto: TUBS, licencja CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Władze Nepalu zdecydowały, że Boże Narodzenie nie będzie już świętem państwowym. Chrześcijanie protestują przeciwko dyskryminacji ich wiary przypominając, że w roku aż 83 święta hinduistyczne są dniami wolnymi od pracy.

Według nepalskich władz rezygnacja z Bożego Narodzenia to kwestia zbyt wielu wolnych dni w roku. Faktycznie jest ich wiele, ale aż 83 z nich to święta hinduistyczne. W porównaniu z hinduistami chrześcijanie w Nepalu nie mają już teraz ani jednego święta wolnego od pracy. Jak sami twierdzą, ich prawa coraz częściej są łamane, a kraj znajduje się pod rosnącym wpływem sąsiednich Indii. Rośnie również popularność hinduistycznego ekstremizmu.

Chrześcijanie są mniejszością w himalajskim kraju, stanowią zaledwie 0,5 proc. Nepalczyków, z czego z kolei katolików jest mniej niż 10 tys. Ponad 80 proc. mieszkańców Nepalu to hinduiści. Drugą w kolejności liczby wyznawców religią w Nepalu jest buddyzm, tuż za nią plasuje się islam. Boże Narodzenie jest dniem wolnym w większości krajów świata, w tym również nie zamieszkanych przez większość chrześcijańską – jak Korea Płd. czy Hong Kong.

MGOT/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net