10 czerwca 2024
Kościół i wiara

Nie ma wyjątków! Kard. Burke przypomina o zasadach przyjmowania Komunii Świętej. Jeśli jesteś w stanie grzechu ciężkiego, nie wolno ci Jej przyjmować

– Nastąpiła utrata szacunku dla Najświętszego Sakramentu. Ludzie uważają, że mogą przyjmować Komunię nawet w stanie grzechu ciężkiego. Tak nie jest; konieczna jest spowiedź – stwierdził kard. Raymond Leo Burke w rozmowie z „National Catholic Register”. Wypowiedź padła przy okazji ogłoszenia jego nowej książki.

Kard. Burke ogłosił, że pojawiła się jego książka „Szanować Ciało i Krew Pana. Kiedy należy odmawiać Komunii Świętej”. Pozycję wydało Sophia Institute Press.

W rozmowie z NCR kardynał wyjaśnił, dlaczego napisał tę książkę.

– Ponieważ widziałem wielu katolickich polityków, którzy podawali się za katolików i chcieli za takich uchodzić, choć promowali prawodawstwo sprzeczne z nauką Kościoła – i robili to publicznie. Pomimo tego przyjmowali Komunię Świętą – stwierdził kard. Burke.

Hierarcha dodał, że w ostatnich dziesięcioleciach pojawił nurt, wedle którego nie trzeba mieć czystego sumienia, by przyjmować Komunię Świętą.

– Ludzie rozwinęli – i widziałem to jako młody ksiądz -pomysł, że jeśli jesteś na Mszy, to idziesz do Komunii, nawet jeśli czasami ktoś znajdował się w stanie grzechu ciężkiego. A kiedy ksiądz nauczał, że są w stanie grzechu ciężkiego, byli zaskoczeni – mówił kardynał.

Zwrócił też uwagę, że wielu katolików straciło szacunek dla Komunii Świętej.

– Myślę, że nastąpiła prawdziwa utrata szacunku dla Najświętszego Sakramentu, ponieważ nie rozumie się, że jest to Ciało Chrystusa. Na przykład, jeśli osoba jest w stanie grzechu śmiertelnego, powiedzmy, że popełniła cudzołóstwo, to nie jest to publiczny, uporczywy grzech, przynajmniej zazwyczaj nie jest taki, ale jest to grzech śmiertelny. Zatem kanon 915 [osoby uporczywie trwające w jawnym grzechu ciężkim nie powinny być dopuszczane do Komunii Świętej] nie ma do nich bezpośredniego zastosowania, ale kanon 916 już tak [osoba świadoma grzechu ciężkiego nie powinna przyjmować Komunii Świętej bez uprzedniej spowiedzi] – wyjaśnił kard. Raymond Burke.

– Powinni zdawać sobie sprawę, że jest to grzech ciężki i nie przyjmować Komunii, dopóki nie wyznają go i nie otrzymają rozgrzeszenia, co oczywiście obejmuje zdecydowany cel poprawy – dodał hierarcha.

pch24.pl

fot. YT/Our Lady’s Blue Army

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net